Yargı'dan AKP'ye tokat!

Yargı'dan AKP'ye tokat!
Bu kararın emsal teşkil etmesi halinde son dönem tasfiyelerle Enmiyette çalkantılara sebep olan AKP'nin yargı ile arası daha da bozulacak gibi görünüyor.
AKP Hükümeti 17 Aralık'ta gerçekleştirilen Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonlarından sonra Türkiye genelinde İl Emniyet Müdürleri, Emniyet Şube Müdürleri ve diğer bir çok polisin görev yerlerini değiştirmişti. Bu isimlerden biri Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Ramazan Akyürek'ti. 
 
Akyürek görevden alınmasının ardından Avukatı Adnan Şeker aracılığıyla  Ankara Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurada bulunmuştu. Mahkeme yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası görevden alınan Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Ramazan Akyürek'in görevinden alınmasıyla ilgili "yürütmeyi durdurma" kararı verdi. Akyürek'le ilgili verilen karar uygulanması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü'ne gönderildi.

 
Bu kararın diğer görevlerinden alınan emniyet güçleri için emsal teşkil etmesi bekleniyor. AKP'nin yaptığı tasfiyelerin bağımsız yargı tarafından durdurulacağı iddia ediliyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com