Yargıtay Bazı Dosyaları Hemen Sonuçlandırabilir!

Yargıtay Bazı Dosyaları Hemen Sonuçlandırabilir!
Kamuoyunun tahliye tepkisini dindirecek adımların atılmasını isteyen TBMM Başkanı, Yargıtay'ın Hizbullah dosyasını hemen gündeme alıp karara bağlayabileceğini söyledi

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, CMK uyarınca gerçekleşen tahliyeler nedeniyle tepkileri doğal karşıladığını, kendisinin de bunlardan rahatsız olduğunu söyledi. Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Parlamento Muhabirleri Derneği'ni ziyareti sırasında tutukluluk süreleriyle ilgili tartışmalar sorulan Şahin, Yargıtay Başkanlığı, Başkanlar Kurulunun bir araya gelip ne yapılacağı, dosyaların öne alınmasının mümkün olup olmadığı konusunda bir çalışma yapılabileceğini anlattı.

HALKIN MAZERETE TAHAMMÜLÜ YOK

Hiçbir mazeretin başarının yerini tutamayacağını kalydeden Şahin ''Milletimizin, özelikle adalet ve yargı konusunda mazeret üretmeye tahammülü olmadığı kanaatindeyim. Bu alanla ilgili kimler sorumluysa birlikte hareket etmeli ve tahliyeler sebebiyle kamuda meydana gelen bu tepkileri bir an önce dindirerek gerekli tedbirleri almalıdır” dedi. 2010 yılında 15 bine yakın dosyanın zaman aşımı nedeniyle düştüğünü hatırlatan Şahin, böyle giderse bu sayının sürekli artacağını hatırlattı.

KARARI KESİNLEŞTİRİP TUTUKLAYABİLİR

Hizbullah gibi dosyaların bir an önce gündeme alınarak Yargıtay'da karara bağlanabileceğini bilerten Şahin ''10 yıllık zaman aşımıyla ilgili bir takım işlemeler yapıldı, buna yakın olanlar da var. Bunlarla ilgili de 10 yıllık zaman aşımının dolmasını bekleyelim. Hayır bir an önce dosyalar ele alınıp verilmesi gereken karar neyse o karar verilmelidir. Yargıtay Başkanı, üyeleri ve daire başkanlarının üzerine düşen neyse onu yapacaklarını düşünüyorum. Onlardan böyle bir çalışmayı bekliyorum'' dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com