"Yargıya güvencesizdir levhası asıldı"

"Yargıya güvencesizdir levhası asıldı"
2012-2013 adli yılı bugün törenle başlıyor. Yeni adli yıl nedeniyle bir mesaj yayınlayan YARSAV Başkanı Murat Arslan, yüksek mahkemelerin kapısına 'güvencesizdir' levhası asıldığını savundu.
Bu yılki törene siyasetçiler ve yargı mensuplarının yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel de katılacak. TBMM Havuzlu Bahçe’de bu akşam yapılacağı duyurulan adli yıl açılış kokteyli ise terör olayları ve şehitler nedeniyle iptal edildi. 
 
YARGIYA"GÜVENCESİZDİR" LEVHASI ASILDI
 
YARSAV, adli yıl nedeniyle sert bir mesaj yayınladı. YARSAV Başkanı Murat Arslan, yayınladığı mesajda,  yüksek mahkemelerin kapısına "güvencesizdir" levhası asıldığını öne sürdü. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nu sert şekilde eleştiren Arslan, şöyle dedi:
 
"HSYK imzalı atama kararnameleri ile coğrafi güvencenin kırıntısının dahi olmadığı daha da vurgulanmıştır. Yandaşlığı esas alan tayin tasarruflarıyla bir tarafta mağduriyet diğer tarafta piyangovari sürpriz terfilerle ötekileştirme-kutuplaşma artırılarak devam etmiştir. Bir yıl içinde yargı mensuplarının yarıdan fazlasının görev unvanları ve yerleri değiştirilmiş, adeta yargı alt üst edilmiştir. Bu gayretkeşlik kürsü ile sınırlı kalmayıp bileşik kaplarda da etkisini göstermiş; HSYK anlayış ve icraatından “ayak alan” Yargıtay ve Danıştay yönetimlerince, üyeler ve tetkik hakimlerinin görev yerleri re´sen değiştirilerek anılan Anayasal kurumlara da “Güvencesizdir” levhası asılmıştır." (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com