"Yarım yol" isyanı

"Yarım yol" isyanı
BAHÇELİEVLER MAHALLESİ SAKİNLERİ: “YAZIN TOZDAN, KIŞIN ÇAMURDAN BIKTIK”
Kütahya Bahçelievler Mahallesi Çeçen Caddesi'de yapımı yarım kalan yol, mahalle sakinlerinin tepkisine neden oluyor. Cadde sakinleri yolun yaz aylarında tozdan, kış aylarında çamurdan geçilmediğini bildirerek yetkililerin çalışmaları tamamlamasını istediler. 
Kütahya’nın Bahçelievler Mahallesi üzerindeki Çeçen Caddesi sakinleri dar olan caddenin genişletme çalışmalarının bahar aylarında yapılmaya başlandığını, ancak çeşitli sebeplerden dolayı çalışmaların yarım bırakıldığını belirterek çalışmaların tamamlanmasını istediler.
Yolda yaz aylarında toz çilesi, kış aylarında da çamur çilesi çektiklerini savunan Cadde sakinlerinden İsmail Taşdemir, Mesut Kösem ve Veli Duman, “Üç seneden bu yana hafriyat kamyonlarının Çeçen Caddesinden geçmesinden dolayı sağlığımız tehlikeye giriyor. Çocuklarımızın sağlıkları tehlikede. Caddede sağlıklı nefes alamıyor, tozdan dolayı pencerelerimizi açamıyoruz. Kışlık yiyeceklerimizi sağlıklı yapamadık. Biz tüm siyasi parti başkanlarına, belediye başkanına vatandaşlar olarak defalarca gitmemize rağmen bir netice alamadık. Vatandaşlar olarak kamyonların önüne çıkıyoruz, kendimize göre setler yapmaya başladık. Şoförlerle kavga etme pozisyonuna geldik, fakat siyasilerden çözüm konusunda belediye başkanına gittiğimizde “yapacağız” demelerine rağmen üç seneden beri hiç bir netice alamadık. Yolların biran önce bakımının yapılmasını istiyoruz. Bizde çarşı merkezinde, vazoda oturan vatandaşlar gibi su parası, çöp vergisini ve tüm vergilerimizi ödeyen vatandaşlar olarak biz bu konularda hiç bir netice alamıyoruz. Arap ülkelerinden gelen vatandaşlara gösterilen ilgiyi bizlere gösterilmesini bizler de istiyoruz” diye konuştular.
Yol yapım çalışmalarına mayıs ayında başlandığını, ancak yapım çalışmalarının ilerleyen kısımlarında yolun daralmasından dolayı çalışmalara ara verildiğini anlatan mahalle sakinleri, yolun yapıma müsait kısımlarının yapılmasını ve tamamlanmasını istediler. Mahalle sakinleri, “Mayıs ayında hafriyat halinde iken yol yapımı durduruldu üç dört aydır yol hala yapılacak. Biz belediyeye gide gele usandık belediye usanmadı. Yolun tozlu olması nedeniyle sılamalar zamanında yapılmıyordu. Belediye başkanı Mustafa İça bizi ziyarete geldiğinde buraları gösterdik, Kiremit Fabrikasının kalkmasını, asfalt şantiyesinin gazının rahatsız ediciliğini, yolun asfaltsız oluşunu, Bahçelievler Mahallesinin ikinci sınıf muamelesi gördüğünü kendisine bildirdik. Yolda gerekli ışıklandırma olmadığı için geceleri zararlı madde kullanıcıları buraları mesken ediniyor. Yetkililer tüm bu sıkıntılarımızı duyup bunların çözümü için biran önce çalışmalara başlasın istiyoruz” dediler.
Diğer yandan yapımı yarım kalan yolun daralan kısımlarının genişletilmesinde arsa sahipleri ile anlaşmazlık olduğu için konunun mahkeme sürecinde olduğu, mahkeme neticesine göre ise de çalışmaların yeniden başlatılacağı öğrenildi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com