Yarın hangi okullar tatil?

Yarın hangi okullar tatil?
Türkiye'yi esir alan kar yağışı bazı il ve ilçelerde okulların tatil olmasına yol açtı. İşte tatil olan il ve ilçeler...

KARAMAN
Kar yağışı nedeniyle Karaman'ın Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde eğitime verilen ara 1 gün daha uzatıldı. Konya'nın Taşkent ilçesinde ise eğitime bir gün ara verildi.

Başyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Atlı, yaptığı açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle Salı gününden itibaren Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime verilen aranın 1 gün daha uzatıldığını belirtti.

KONYA
Konya'nın Taşkent ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Konya'nın Akören, Hadim, Bozkır ve Hüyük ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilmişti.

BİNGÖL
Bingöl'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın da ara verildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında 10 Şubat tarihinde eğitime ara verildiği bildirildi.

Daha önce il genelindeki okullar dün ve bugün tatil edilmişti.

TOKAT
Tokat'ın Turhal ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve ortaöğretim okullarında eğitime yarın da ara verildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, ilçede dün akşamdan itibaren kar yağışının etkili olduğu belirtilerek Kaymakam Mehmet Ünlü başkanlığında toplanan İlçe Hıfzısıhha Kurulunun, Turhal merkez ve köy ilköğretim okulları ile orta dereceli okulların yarından itibaren 1 gün tatil edilmesini kararlaştırdığı kaydedildi.

MALATYA
Malatya'nın bazı ilçelerinde yarın da eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Yeşilyurt, Doğanyol, Arguvan, Pütürge ilçelerinde yarın, Arapgir ilçesinde perşembe ve cuma günü okulların tatil edildiğini bildirdi.

Meteoroloji Elazığ Bölge Müdürlüğünden aldıkları bilgiye göre, Malatya'da ciddi bir kar yağışı beklenmediğini anlatan Bulut, ''İl merkezinde de eğitime 2 gün ara vermiştik. Şu anda ciddi bir kar yağışı görülmediği için cuma günü eğitime başlayacağız. Belediyemiz kent merkezindeki karları temizledi'' dedi.

Bulut, İl Özel İdaresinin de köy yollarını açma çalışmalarını sürdürdüğünü, eğitimin daha fazla aksamasını istemediklerini kaydetti.

MUŞ
Muş'ta yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle eğitime yarın da ara verildi.

Muş Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle birçok yerleşim biriminde yolların kapandığı, öğrencilerin ve öğretmenlerin okullara erişiminde büyük zorluklar yaşadığı bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, il genelindeki ilköğretim okulları ve liselerde eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

BİTLİS
Kar yağışı nedeniyle Bitlis merkez ve merkeze bağlı köylerde, eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Bitlis Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle, merkez ve merkeze bağlı köy okullarında, ilköğretim ve liselerde, eğitime 2 gün daha ara verdiklerini duyurdu.

Açıklamada, ''yatılı ilköğretim bölge okulları ile pansiyonlu ortaöğretim okullarında eğitim öğretimin devam etmesinin uygun görüldüğü''kaydedildi.

Bitlis'in Mutki ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 3 gün ara verildi.

Mutki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime 3 gün ara verildiğini bildirdi. Bu arada, çığ düşmesi sonucu kapanan Bitlis-Mutki karayolu, yapılan çalışmaların ardından yeniden ulaşıma açıldı.

ADIYAMAN
Yoğun kar yağışı nedeniyle Adıyaman'ın bazı ilçelerinde eğitime ara verildi.

Adıyaman'ın Besni Kaymakamı Gürkan Demirkale, kar yağışı nedeniyle oluşacak aksaklıkları göz önünde bulundurarak ilçe genelinde eğitime 1 gün ara verdiklerini bildirdi.

Sincik ilçesi ve köylerinde de yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün süreyle eğitime ara verildi. İlçede 20 köy ile 40 mezranın yolu kar nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor.

Gerger ilçesi ile köylerinde de eğitime 1 gün ara verildiği, kapalı 15 köy yolunun açılmasına yönelik çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Gölbaşı ilçesi ve köylerinde eğitime 1 gün ara verildiği öğrenildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Özduman, okulların 13 Şubat Pazartesi günü açılacağını ifade etti.

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde dünden beri devam eden kar yağışı nedeniyle taşıma merkezli İzci ve Yeşiltepe ilköğretim okulları ile yolları kardan dolayı kapalı olan Mutlu, Karagöl, Fatih ve Taşdamlar ilköğretim okullarında 3 gün süreyle eğitime ara verildi. İlçede 16 köyün yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. Çelikhan Kaymakamı Murat Uz, ilçe merkezi ve Pınarbaşı beldesinde eğitime devam edildiğini belirtti.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com