Yarın MHP İçin Milat Olabilir

Yarın MHP İçin Milat Olabilir
Devlet Bahçeli'ye verilen istifa etme süresi yarın doluyor. Başbuğ Ülkücüleri bu sefer ne yayınlayacak?

Mithat Çetin, elmahaber

Kendilerine Farklı Ülkücüler veya Başbuğ Ülkücüleri diyen gurup, “PİSLİK” serileri altında 4 MHP Genel Başkan Yardımcısının uygunsuz görüntülerini yayınlayarak istifa etmelerine neden olmuştu.

Başbuğ Ülkücüleri, geçtiğimiz hafta Devlet Bahçeli'ye Açık Mektup adı altında bir metin yayınlayarak 18 Mayıs Çarşamba günü saat 10'a kadar istifa etmesini, aksi takdirde olacaklardan sorumlu olmayacaklarını açıklamıştı.

Grup yayınladığı mektupta “yayınlanan üç beş kaset, aysbergin henüz görünen yüzüdür. Ahlaksızlıkları bir tarafa bırakın, sadece A takımınızın dörtlü yapılan toplantısındaki konuşmalarını yayınlasak, yer yerinden oynar. Asıl o zaman kaset neymiş görürsünüz. Bizi bunlara mecbur etmeyin." şeklinde ifadeler kullanmıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugüne kadar istifa etmedi ve etmeyeceğini açıkladı. Bahçeli, Pazar akşamı katıldığı Siyaset Meydanı programında, “18 Mayıs saat 10.00'a kadar MHP Genel Başkanlığı'ndan istifa etmem istenmektedir. Böyle bir istifayı ciddiye almamız, internet arkasındaki kişileri dikkate almamız mümkün değildir. Ne kadar ülkücü oldukları veya ne zamana kadar ülkücülüklerini devam ettirdikleri kuşkuludur. Başbuğun ülkücüleri ifadesini kullanacaklarına, açık imzalarını koyarlar ve MHP'ye gelip düşüncelerini paylaşıp yapıcı davranmaya dikkat ederler. Onlar kimse isimlerini açıklasın.” şeklinde açıklama yaptı.

Artık “Büyük Gün”e bir gün kaldı.

Türk siyasi hayatı, hiç böyle bir olayla karşılaşmamıştı.

Başbuğ Ülkücüleri'nin ne yayınlayacağı merak ediliyor.

Mektupta belirtildiği gibi Bahçeli'nin A Takımı'nın dörtlü yapılan toplantısı mı yayınlanacak veya ellerinde daha başka bir kaset mi var, bilmiyoruz. Bütün düğüm yarın çözülecek.

Sözün özü, Başbuğ Ülkücüleri yaptıkları açıklamalarda isimler veriyor ve kendilerinden çok emin konuşuyor. Yayınladıkları görüntülerle de şakalarının olmadığını kanıtladılar. Hasılı, 18 Mayıs günü MHP için bir milat olabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com