Yarın Silivriye akın var!

Yarın Silivriye akın var!
Yarın görülecek Ergenekon duruşması için Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce avukat Silivri'ye akın edecek.

Yarın görülecek Ergenekon duruşması için Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce avukat Silivri'ye akın edecek.
Türkiye Barolar Birliği, Ankara ve İstanbul Baroları başta olmak üzere çok sayıda Baro Başkanı, hukuk örgütlerinin başkanları ve yöneticileri, aralarında Hüsamettin Cindoruk, Turgut Kazan’ın da bulunduğu çok sayıda hukuk adamı, eski Adalet Bakanları, Yargıtay Onursal Başsavcıları, Eski Danıştay Başkanı Nuri Alan’ın da aralarında yer aldığı yüksek mahkemelerin eski başkanları, hukukçu akademisyenler, hukukçu milletvekilleri ve çeşitli illerden yüzlerce avukat Ergenekon davasına katılacaklar.

Yarın saat 09.00'da Silivri’de duruşma salonunda buluşacak hukukçular, hem yargısız infaza dönüşen tutukluluklara tepkilerini dile getirecekler; hem de mahkemenin, 13 Aralık 2012 günü duruşmaya katılan ve haklarında topluca suç duyurusunda bulunulan 200 avukatla dayanışmalarını gösterecekler.

Tarhan: "27 Aralık'ta Silivri'de olacağız"

Öte yandan CHP milletvekilleri de Silivri'de olacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Grup Başkan Vekili Emine Ülker Tarhan, ''27 Aralık'ta Ergenekon davası için her zaman olduğumuz gibi yine Silivri'de olacağız'' dedi. Milletvekili arkadaşlarımızdan oluşan bir takımla hukuksuzlukları günü gününe not ediyoruz, izliyoruz ve raporluyoruz diyen Tarhan, hukukçu olduğum için bütün davaları not ediyoruz. Her zaman olduğumuz gibi yine orada olacağız'' şeklinde konuştu.

Avukatlar teslim olmazlar, baş eğmezler

İstanbul Barosu Başkanı Doç Dr. Ümit Kocasakal da yaptığı açıklamada kuvvetler ayrılığı ilkesinin halkın iradesi anlamını taşıdığını belirterek ancak ve ancak yönetimi kendi elinde olmasını isteyenlerin halkın iradesinden kaçacağını söyledi. Anayasa Mahkemesi'nin Yüce Divan sıfatıyla verdiği "Hukuksuz delille ceza verilmez" kararının normal bir evrensel karar olduğunun altını çizen Kocasakal, aksinin zaten olamayacağının belirtti. Kocasakal, Yüksek Mahkeme’nin kararının bütün mahkemeler için emsal olduğunu da sözlerine ekledi. Kocasakal yönetim kuruluyla birlikte 27 Aralık'ta Silivri'de olacaklarını belirtirken 13 Aralık'taki duruşmada yaşananları skandal bir örnekle anlattı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com