"Yarış var mı?" sorusuna yanıt verdi

"Yarış var mı?" sorusuna yanıt verdi
Kompozit doku nakli bilim komisyonu toplantısı çıkışında Prof. Dr. Ömer Özkan 'Hacettepe ile yarış var mı' iddialarına da yanıt verdi; 'Asla yok.'

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Şencan, kompozit doku nakilleri konusunun ele alınacağı toplantıyla ilgili, “Biz burada, bir mahkeme kurmuyoruz. Sonuçta bir bilim komisyonu topladık. Bu bilim komisyonu konuyu her yönüyle değerlendirecek” dedi.

Prof. Dr. İrfan Şencan, bakanlık ek binasında düzenlenen “Sağlık Bakanlığı Kompozit Doku Bilim Komisyonu Toplantısı”na, Akdeniz Üniversitesinde yüz ve kol nakilleri gerçekleştiren Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ile birlikte geldi.

Toplantı öncesinde, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şencan, kompozit doku nakliyle ilgili konuların bugünkü toplantıda ele alınacağını söyledi.

“Eksiklik ya da üzerinde durulması gereken bir konu var mı?” sorusu üzerine Şencan, “Eğer bu kararı verecek olsaydık bilim komisyonuna gerek kalmazdı zaten. Bilim komisyonu toplanacağına göre, onların işlerine karışmayacağız” dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com