"Yarışı bitirdiler ama şimdi ayakları yok”

"Yarışı bitirdiler ama şimdi ayakları yok”
ABD'nin Boston kentinde düzenlenen maratonu kana bulayan saldırıda 3 kişi ölürken, 140 kişi de yaralandı. Maratonda yarışan polis memuru, "Bazı koşucular yarışı bitirdi ve şimdi ayakları yok" dedi
Amerika’nın tarihi ve en büyük maratonu olarak bilinen ve 23 bin yarışçının katıldığı Boston Maratonu'nda düzenli bombalı saldırılar sonucu 3 kişi öldü, 140 kişi yaralandı. Yaralılardan 17'sinin durumu kritik.
 
İlk patlama, yarış bitiş noktasına yakın Boston Halk Kütüphanesi’nin karşısında bir çöp konteynerinde meydana geldi. İkinci bomba ise aynı cadde üzerindeki Mandarin ve Lenox otelleri arasında patladı.

 
5 DÜZENEK DAHA BULUNDU
 
Boston'daki iki patlamanın ardından bitiş çizgisine yakın, 5 ayrı patlama düzeneğinin daha bulunduğu ve bunların etkisiz hale getirildiği açıklandı.
 
“YARIŞI BİTİRDİLER AMA ŞİMDİ AYAKLARI YOK”
 
Habere yer veren Washington Post, 23 bin kişinin koştuğu maratonda yarışan bir polis memurunun sözleriyle dehşet saldırının boyutlarını gözler önüne serdi. Rhode Island bölgesinde atlı polislik yapan Roupen Bastajian, “Bazı koşucular yarışı bitirdi ama şimdi ayakları yok. Birçok insanın ayakları kopmuştu. Ortalık kan gölüne döndü, gerçekten korkunç bir manzaraydı” şeklinde konuştu.

 
FBI: İYİ PLANLANMIŞ BİR EYLEM
 
FBI yaptığı açıklamada söz konusu saldırıyı ‘iyi planlanmış’ bir eylem olarak tanımlayarak eylemin ‘terörist’ bir saldırı olabileceğine ilişkin yorumları güçlendirdi. Ancak uzmanlar, söz konusu eylemin motivasyonu konusunda konuşmanın erken olduğunu belirterek çalışmaların devam ettiğini duyurdu.
 
BAYRAKLAR YARIYA İNDİ
 
Ülkede bayraklar yarıya indirildi. Başkent Washington’da ve New York'ta sıkı güvenlik tedbirleri alındı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com