YAŞ eksik kadroyla toplanıyor

YAŞ eksik kadroyla toplanıyor
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kış dönemi toplantısı tutuklu komutanların eksikliğiyle yarın toplanacak.

Yüksek Askeri Şura, (YAŞ) kış dönemi toplantısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda gerçekleştirilecek. Suriye krizinin gölgesinde toplanan YAŞ'da harbe hazırlık durumunun ele alınması bekleniyor.
 
Tutukluluk kararı verilen YAŞ Üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ile tutuklu YAŞ Üyesi Orgeneral Bilgin Balanlı toplantıya katılamayacak.
 
YAŞ kış dönemi toplantısı, yarın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak. Genelkurmay Başkanlığı'ndaki Çakmak Salonu'nda yapılacak YAŞ'a Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ve diğer komuta kademesi katılacak. YAŞ üyeleri, toplantı öncesinde Anıtkabir'i ziyaret edecek.
 
TUTUKLU KOMUTANLAR KATILAMAYACAK
 
Toplantıya, tutukluluk kararı verilen YAŞ Üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ile tutuklu YAŞ Üyesi Orgeneral Bilgin Balanlı katılamayacak.
 
Toplantıda, Suriye krizi ve terörle mücadele gündemlerinin gölgesinde, ordunun harbe hazırlık durumunun ele alınacağı ve iç güvenliğin değerlendirileceği belirtiliyor. Toplantıda, sayıları 100 bini geçen Suriyeli mültecilerin durumunun da YAŞ'da incelenmesi bekleniyor. NATO'dan gelen uzmanların yer ve şartları belirlemek için yaptığı incelemeler sürerken gerçekleştirilecek olan YAŞ'da güvenlik gerekçesiyle Türkiye'nin talepte bulunduğu Patriotlar konusunda gelinen durumun ele alınacağı ifade ediliyor. YAŞ'da alınan kararların, toplantının ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulması öngörülüyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com