YAŞ Sona Erdi!

YAŞ Sona Erdi!
Yüksek Askeri Şüra toplantısı bitti...

Balyoz sanığı 3 generalin açığa alınmasının ardından hükümet ile askerler ilk kez bir araya geldi. Bu toplantı Ağustos ayı YAŞ'ında uzun süren görüşmelerin ardından belirlenen yeni komuta kademesinin katıldığı ilk YAŞ toplantısı olma özelliği de taşıyor.

3 GENERAL SONRASI HÜKÜMET VE TSK BİR ARADA
İç ve dış güvenlik meseleleri dışında ağırlıklı olarak personel eğitim ve disiplin konularının değerlendirildiği YAŞ, Balyoz sanığı 3 generalin İçişleri ve Milli Savunma Bakanı tarafından açığa alınmasının ardından hükümet ve TSK komuta kademesini ilk kez bir araya getiren toplantı oldu.

er_7.jpg

YAŞ'TA NE KONUŞULDU
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) olağan toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Genelkurmay Başkanlığı Çakmak Salonu'nda saat 10.15'te başlamıştı. Toplantıda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin modernizasyonu ve harbe hazırlık durumu ile ihracı istenen personelin durumu ele alındı. YAŞ toplantısından ihraç kararı çıkmadı. Hudutların mevcut durumu ve güvenliği de değerlendirildi.

erd_3.jpg

erdo_35.jpg

TOPLANTIYA KİMLER KATILDI
Toplantıya, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Saldıray Berk, Genelkurmay II nci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Donanma Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı katıldı.

er_8.jpg

er_9.jpg

err.jpg


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com