"Yasadan herkes yararlanmalı"

"Yasadan herkes yararlanmalı"
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kütahya İl Müdürü Fevzi Gökçe, yürürlüğe giren ve 'Torba Yasa' olarak adlandırılan yasadan herkesin faydalanması gerektiğini söyledi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kütahya İl Müdürü Fevzi Gökçe, yürürlüğe giren ve 'Torba Yasa' olarak adlandırılan yasadan herkesin faydalanması gerektiğini söyledi.
Gökçe, Torba Yasası'nın getirdiği yeniliklere ilişkin bilgiler vererek, yasada vatandaşların faydalanabileceği birçok madde olduğunu, Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), BAĞ-KUR ve tarım sigortalıların sürelerine ilişkin prim borçlarının yapılandırma kapsamına alındığını ifade etti.
Fevzi Gökçe, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: '6111 Sayılı Torba Yasa ile getirilen ödeme güçlüğü içindeki işveren ve sigortalıların borçlarını cazip şartlarda yapılandırarak, borçlarını ödeme kolaylığı kapsamında, bu kanunla getirilen imkanları vatandaşlara duyurmak amacıyla çalışma başlattık. Yapılandırma süresi boyunca vatandaşlara, kanun ve uygulamalarla ilgili aydınlatıcı bilgiler veriyoruz. Yeniden yapılandırma hükümlerinden yararlanmak isteyen borçluların Mayıs ayı başına kadar SGK Müdürlüğümüze başvurmaları gerekiyor.'
Yeniden yapılandırma hükümlerinden yararlanmak isteyen borçluların en geç 2 Mayıs 2011 tarihine kadar Kütahya SGK Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerektiğini dile getiren Müdür Gökçe, 'Prim borçlularına büyük kolaylıklar sağlanıyor. Midyat ve Dargeçit ilçelerimizdeki prim alacaklarımızın büyük bir bölümünü tahsil edeceğimizi düşünüyoruz' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com