"Yaşadığımız şehrin kıymetini bilelim"

"Yaşadığımız şehrin kıymetini bilelim"
Kütahya'daki Kentsel Sit Alanları Yönetim Planı Toplantısı, Belediye Kültür Sarayı Meclis Salonu'nda yapıldı.

Kütahya'daki Kentsel Sit Alanları Yönetim Planı Toplantısı, Belediye Kültür Sarayı Meclis Salonu'nda yapıldı.
Toplantıda, Müze Müdürü ve Sit Alan Başkanı Metin Türktüzün, Kütahya Alan Yönetimi ve Türkiye'de Kültür Varlıklarının Yönetimi konulu bir sunum yaptı.
Kütahya'daki Kentsel Sit Alanları Yönetim Planı Toplantısı'na Belediye Başkanı Mustafa İça'nın yanı sıra, Başkan Yardımcıları Nejat Özturan ve Halil Toklu, Kültür Bakanlığı Yetkilileri, İl Kültür Müdürlüğü Yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Mahalle Muhtarlarımız, Vakıflar Bölge Müdürlüğü Yetkilileri, İl Özel İdaresi Yetkilileri, Kütahya Anıtlar Kurulu Yetkilileri, Mimarlar Odası Yetkilileri, DPÜ Arkeoloji Bölümü Yetkilileri ve Belediyemiz İmar İşleri Müdürlüğü ve KUDEB çalışanları katıldılar.

'TARİHLE DOLU BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ'
Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya'nın tarihi, kültürel, termal ve doğa turizmi bakımından stratejik bir konumda olduğunu belirterek, 'Kütahya, Kültür ve Turizm Bakanlığı'mızın 2023 Stratejik planında tarihi kent olarak ilan edilmiş kentler arasındadır. Bu bizim açımızdan önemlidir. Üniversitemizin bu konudaki birikim ve deneyiminden faydalanacağız. Kentimizde iki tane kentsel sit alanımız vardır. Bunlar Germiyan Sokak ve Saray mahallesidir. Arkeolojik sit alanlarımız var. Kütahya Kalesi bu sit alanına dahildir. Tarihle dolu bir kentte yaşıyoruz. Yapacağımız çalışmada uzmanlarımız bize yol göstereceklerdir.1981 yılında yapılmış koruma alanlarımızla ilgili planımız var. Koruma Kurulumuzda ve Belediye Meclisimizin çalışmalarında bundan faydalanıyoruz. Ancak bunun yeniden belirlenmesi gerekiyor. Uzmanlarımızın bu konuda iyi çalışmalar yapacağını umuyorum' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com