Yasal Esrara Büyük Bağış!

Yasal Esrara Büyük Bağış!
Amerikalı ünlü milyarder George Soros, Kaliforniya'da yasal hale getirilmesi için yürütülen kampanyaya 1 milyon dolar bağışladı...

Milyarder yatırımcı ve spekülatör Soros, Kaliforniya'da bu hafta esrarın tıbbi amaçla yasal tüketimi amacıyla gerçekleştirilecek oylama öncesinde sürdürülen destek kampanyasına 1 milyon dolar bağışta bulundu. ABD'de marihuana kullanımının suç olmaktan çıkarılmasını ve tıbbi tedaviler için kullanılmasını destekleyen İlaç Politikası Birliği, Macaristan doğumlu Amerikalı Soros'un 'Proposition 19' (Teklif 19) kampanyasına para bağışladığını doğruladı. Kampanyanın ana sponsorlarından Richard Lee ise, Soros'tan gelen yardımın kampanyaya yapılan en büyük bağış olduğunu söyledi.

YASAYLA SUÇ AZALACAK
Kaliforniya'nın 1996'da da ülkede ilk kez esrarın yasal olarak tıp alanında kullanılmasını kabul eden yasasının finansal destekçilerinden biri olan ünlü milyarder, bu düzenlemeyi desteklediğini ilk kez dün Wall Street Journal'daki yazısında dile getirmişti. Soros, marihuananın düzenlenmesi ve vergilendirilmesinin eşzamanlı olarak infaz ve hapis maliyetlerini azaltarak vergi mükelleflerinin milyonlarca dolarını kurtaracağını, suçun ve şiddetin azalacağını savunmuştu. Ünlü yatırımcı, 'Ülke genelinde alkol kullanımı yasaklayan kanunlar, eyaletler tarafından nasıl özelleştirilip değiştirildiyse, esrar kullanımı için de benzer bir süreçten geçebilir' dedi. Esrar kullanımının yasallaşmasına karşı çıkanlar, Kaliforniya'da böyle bir yasanın kabul edilmesinin ülke ekonomisine zarar vereceğini savunuyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com