Yasal tecavüz skandalı

Yasal tecavüz skandalı
Suriyeli mülteci kızlara zengin Araplar göz koydu!
Suriye’de 18 aydır devam eden çatışmalardan kaçarak komşu ülkelere sığınan Suriyeli sığınmacıların durumları günden güne kötüleşiyor. Bazı Arap köşe yazarları; birçok yaşı ilerlemiş Arap zengininin Ürdün başta olmak üzere, Lübnan ve Türkiye’deki kamplarda yaşayan Suriyeli kızlarla para karşılığında evlendiğini yazdı.
 
İddiaya göre aile zoruyla evlendirilenler arasında 15 yaşından küçük Suriyeli kızlar da bulunuyor. İngilizce yayınlanan Arap gazetesi The National’da yer alan bir yazıya göre, yaşı ilerlemiş birçok Suudi zengin, Suriyeli sığınmacı ailelerin içinde bulunduğu durumdan istifade etmeye çalışıyor.
 
The National Yazarı Hassan Hassan, bu kişilerin evlenecekleri Suriyeli kızları bulmak için internet üzerinden çöpçatan sitelerine ilanlar bıraktıklarını yazdı. Hassan, bazı Suriyeli kadınların kamplarında cinsel istismar kurbanı olduğunu da iddia etti.
 
'BU TECAVÜZE BİR SON VERİLMELİ'
 
El Kuds Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdulbari Atvan da, Suriyeli mültecilerin içinde bulunduğu zor şartları suiistimal eden Arap zenginlerine sert tepki gösterdi. Atvan “Farklı Arap ülkelerinden yaşlı adamlar, kamplardaki 15 yaşın altındaki kızlarla evleniyor. Küçük yaştaki kızla yapılan evlilik bir çeşit tecavüzdür ve bunlara derhal son verilmelidir. Bunu yapan zalimler de adalet önüne çıkarılmalı” dedi. 
 
Habertürk
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com