Yaşam koçunu dolandırdılar

Yaşam koçunu dolandırdılar
'PKK'lılar hesabınızı kullanmış, inceleme için para gönderin' deyip 80 bin lirasını dolandırdı.

İstanbul'da dolandırıcılar, telefonla aradıkları yaşam koçu Rüzgar Türkoğlu'nu, 'PKK'lılar hesabınızı kullanmış, inceleme için para gönderin' deyip 80 bin lirasını dolandırdı.

Cep telefonundan arayarak çeşitli bahanelerle kullanıcılardan para ya da kontör isteyen dolandırıcılar her gün yeni yöntemler geliştiriyor. Akşam'ın haberine göre, emniyet ya da ordudan aradıklarını söyleyerek vatandaşların istenilen hesaba para yatırmalarını sağlayan çete bu kez bir yaşam koçunu dolandırdı. Rüzgar Türkoğlu'nu arayan kişiler, 'PKK sizin hesaplarınızı kullanarak para transferi yapmış. Tüm hesaplarınız ve işlemleriniz incelemeye alındı. Kendinizi aklamanız için biz çalışmalarımıza destek olmanız gerekiyor' diyerek 40 bin lira istedi.

Neye uğradığını şaşıran yaşam koçu Türkoğlu, istenilen parayı verilen hesaba yatırdı. Ancak bir süre sonra, 'Çalışmalarımızın sonuna geldik, maddi desteğe ihtiyacımız var. 40 bin lira daha yatırın' demeleri üzerine ikinci 40 bin lirayı da yatırdı.

HABERİ OKUYUNCA ANLADI

Türkoğlu, çetenin oyununa geldiğini geçtiğimiz hafta benzer bir yöntemle işadamını 150 bin lira dolandıran ve yakalanan kişinin haberine okuyunca anladı. Türkoğlu savcılığa başvurarak suç duyurusunda bulundu.

Polis vatandaşları bu yöntemleri kullanarak kendilerinden para veya kontör isteyen kişi ve kişilere asla inanmamaları konusunda sık sık uyarıyor. Cep telefonlarına da bu konuda mesaj gönderiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com