'Yaşamayı hak etmiyorsun'

'Yaşamayı hak etmiyorsun'
Modacı Barbaros Şansal, dün gece uğradığı saldırı hakkında konuştu.

Modacı Barbaros Şansal, dün gece saat 04.00 sularında Taksim’de bir grubun tekbirli saldırısına uğradı.

Modacı kimliğinin yanı sıra siyasi olarak muhalif tavrı ve dobra konuşmalarından ötürü toplumunda takdiri kazanan Şansal, kendisine saldıranların "yaptıkların ve yazdıklarından dolayı yaşamayı hak etmiyorsun" dediklerini belirtti.

Modacı Şansal, Odatv yazarı sanatçı Güvenç Dağüstün'e olayı şöyle anlattı:

"Erol Köse’yle yaptığımız canlı yayından sonra bir yere uğradım. Taksim Meydanı’ndan bir kaşarlı tost ve bir ayran alıp ticari bir taksiyle evime gelmek üzereydim. 4:30 sularında İnönü Caddesi’ndeki, Odatv’nin eski adresi olan bölgede arabadan indim. Anahtarla kapıyı açarken, sol yanımdan dönen, sağdan gelen iki karaltıdan bir tanesi, anahtar kapı deliğindeyken “Tekbir” diye paltoma yapışıp bana vurarak yere devirdi.

İkinci şahıs da suratıma ilk tekme geldiğinde “Yaptıkların ve yazdıklarından dolayı yaşamayı hak etmiyorsun” dedi ve seri olarak tekmelenmeye başladım. Özellikle yüzüme vurulmaya çalışılıyordu. Bağırmaya başladım. 12 saniye sürmüş güvenlik kayıtlarından izlediğimiz görüntülere göre. 12 saniyede vücudumun çeşitli bölgelerine, yüzüm de dahil olmak üzere 15 tekme darbesi aldım. O sırada yanımda çöp kamyonuyla süpüren bir çöpçü de vardı kapının önünde. İki kişi park yerine koşarak kaçarken çöpçü kamyona binerek olay yerinden ayrıldı.

DAHA BETER KARŞILIĞINI HUKUKTAN ALACAKLAR

4:38’de 155’i arayarak acil yardım istedim ve bina sakinlerini uyandırdım. Daha sonra olay yerine intikal eden emniyet görevlileri ile birlikte İlkyardım Hastanesi’ne nakledildim. Oradaki konsültasyondan ve rehabilitasyondan sonra Karaköy Karakolu’na giderek ifademi verdim. Sabaha karşı 6:30’da da sosyal paylaşım sitesinde tepkimi dile getirerek resimleri internete yükledim. Cinayet masası, siyasi şube, organize şube, bütün birimler yardımcı olmak için çalışıyorlar, sağ olsunlar.

Kınıyorum çünkü darpla, gaspla olacak işler değil bunlar. Her kim hedef şaşırtmak ya da beni hedef yapmak için böyle stratejilere, böyle cürüme müracaat ediyorsa, daha beterini karşılık olarak hukuktan alacaktır. İstanbul Emniyet Müdürü’nün de devrede olduğunu bu organizasyonla bu adamların ortaya çıkmasını ve neden yaptıklarını kamuoyuna anlatmalarını diliyorum"(MUK)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com