"Yaşanan olaylar önce ekonomiyi etkiliyor"

"Yaşanan olaylar önce ekonomiyi etkiliyor"
EGAFED Başkan Yardımcısı ve KÜGİAD Başkanı A.Volkan Turgut, ülkede yaşanan olayların önce ekonomiyi etkilediğini belirterek: "Öyle bir çağda yaşıyoruz ki; memlekette olup bitenler, ister olumlu ister olumsuz olsun en önce ekonomiyi etkiliyor. İktisadi a

EGAFED Başkan Yardımcısı ve KÜGİAD Başkanı A.Volkan Turgut, ülkede yaşanan olayların önce ekonomiyi etkilediğini belirterek: 'Öyle bir çağda yaşıyoruz ki; memlekette olup bitenler, ister olumlu ister olumsuz olsun en önce ekonomiyi etkiliyor. İktisadi alandaki değişimler ise, zincirleme bir etki yaratıyor”dedi.
Ege-Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED) Başkan Yardımcısı ve Kütahya Genç İşadamları Derneği (KÜGİAD) Başkanı Volkan Turgut, ülkede yaşanan gelişmelerin önce ekonomiyi etkilediğini bildirdi.
Turgut, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin her zaman yoğun gündemleri bulunan bir ülke olmaya devam ettiğini belirtti.
Uluslararası alanda, iç politikada ve ekonomide sürekli bir gündem değişimini yaşandığını ifade eden Turgut, ekonominin her şeyi etkilediğini belirtti.
Marmaris GİAD ev sahipliğinde yapılan olağan yönetim kurulu toplantısına KÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Bintepe ile katıldıklarını söyleyen Turgut, EGAFED'in gündeminde her zaman olduğu gibi yine ekonominin olduğunu dile getirdi. Türkiye'nin her zaman yoğun gündemleri olan bir ülke olmaya devam ettiğini söyleyen Turgut, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Uluslar arası alanda, iç politikada ve ekonomide sürekli bir gündem değişimini yaşamaya devam ediyoruz. Birtakım küresel sorunlar da ülkemizi doğrudan ilgilendiriyor. Japonya'da meydana gelen depremin nükleer bir felakete doğru gittiği yönünde bilgiler geliyor. Japon ekonomisindeki üretim daralması bütün piyasaları olumsuz etkiliyor”dedi.
Genç işadamları olarak Türkiye'nin sorunları karşısında hassas olduklarını ve gündemi takip etmeye devam edeceklerini kaydeden Volkan Turgut: 'Bu yoğun gündem ortamında da hiç şüphesiz bizlerin, yani işadamlarının en önemli gündemi ekonomi olacaktır. Demokrasisine paralel ekonomisini de büyüten bir Türkiye özlemi içinde olmaya, bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Öyle bir çağda yaşıyoruz ki; memlekette olup bitenler, ister olumlu ister olumsuz olsun en önce ekonomiyi etkiliyor. İktisadi alandaki değişimler ise, zincirleme bir etki yaratıyor. Örneğin bir yerde üretim yeterince yoksa imalat yeterince yoksa istihdam yeterince yoksa o yerde yeterince demokrasi, yeterince hukuk, yeterince dayanışma, yeterince hoşgörü de olmuyor. Veya tam tersi hukukun olmadığı bir yerde, ekonomi de sakat kalıyor. O halde sosyal konular, politik konular ve iktisadi konular birbirini her zaman etkiliyor, etkilemeye de devam edecek. Bu anlamda bizler sivil toplum örgütü olarak da her anlamda ülkemize yol göstermeye, olumlu projeler üretmeye devam edeceğiz.”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com