Yaşar Büyükanıt dinlenmeli

Yaşar Büyükanıt dinlenmeli
Meclis Darbe Komisyonu üyesi ve CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, 27 Nisan bildirisine ilişkin dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın komisyonda dinlenmesi gerektiğini belirterek, “Yaşar Büyükanıt’ın komisyonda dinlenmesini komisyonda önere

Mehmet Şeker, komisyonun önümüzdeki günlerdeki toplantısında dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın dinlenmesini önereceğini söyledi. Şeker, şöyle konuştu:

“Yaşar Büyükanıt’ın komisyonda dinlenmesine yönelik olarak önümüzdeki günlerde komisyona öneride bulunacağım.
27 Nisan’da bu ülkede postmodern bir darbe girişimi niçin yapıldı, seçimler öncesi böyle bir karar niçin alındı? Niçin Genelkurmay’ın gece yarısı internet sitesine konuldu? Bunların araştırılması lazım. Bu kime fayda etti? Amacı neydi? Neler konuşuldu, kimlerle konuşuldu? Bunları da öğrenmek için o gün yetkili olan gerek MİT görevlilerini gerekse Genelkurmay’ın yetkililerini, Genelkurmay Başkanını komisyona davet edip bunu da soruşturacağız. Çünkü 27 Nisan’da bu ülkede önemli bir olay. Biz bunun altını çizerek belirtmek istiyoruz.”


Yaşar Büyükanıt’ın komisyonda dinlenmesini talep edeceğine işaret eden Şeker, “Biz talep edeceğiz yani niçin yapmış, niye yapmış, gerekçesi neymiş, seçimden önce, seçime 1 ay kalmış, böyle bir kararı niçin almış, bunları araştırmak lazım. Bunların ekonomik sosyal siyasal boyutlarını soruşturmak lazım” diye konuştu.

Komisyonda başka kimlerin dinlenebileceğine ilişkin de Şeker, “O günkü MİT görevlisi Emniyet Genel Müdürü olabilir, o günkü yetkililer olabilir. Bunları dinlemek lazım, o gün siyasileri dinlemek lazım” dedi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com