Yaşayan kültürü fotoğrafa yansıttılar

Yaşayan kültürü fotoğrafa yansıttılar
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 4. Liseler Arası Fotoğraf Yarışması için ödül töreni ve fotoğraf sergisi düzenlendi.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 4. Liseler Arası Fotoğraf Yarışması için ödül töreni ve fotoğraf sergisi düzenlendi.
Belediye öncülüğünde Gediz Anadolu Lisesi Fotoğrafçılık kulübü tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasında, 'Yaşayan Kültürüyle Gediz' konusu ele alınarak ilçe ve çevresinde yaşatılmaya çalışılan sanat, meslek ve yaşam biçimleri fotoğraflara yansıtıldı.
Belediye Hizmet Binası giriş katında düzenlenen sergi ve ödül törenine
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Evren Ünlü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Ünal, Gediz Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Altınay, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Canata, Gediz Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Cengiz Özçelik, Resim Öğretmeni Hatice Bütün, öğretmenler, öğrenciler ve fotoğraf severler katıldı.
Birlikte açışı yapılan sergide, 20 öğrencinin merkez ve köylerde çektikleri 54 ilginç fotoğraftan oluşan sergi tüm misafirler tarafından büyük ilgiyle izlendi.
Daha sonra, Gediz Belediye Basın Yayın Müdürlüğünde oluşturulan jüri tarafından seçilen birbirinden güzel fotoğraflar arasında, Gediz Anadolu Lisesinden Yunus Aslan birinci, Ayşenur İnan ikinci, Emrah Kahraman üçüncü oldu. Yarışmada Müşerref Okkalı, Sinan Bakış ve Aysun Öztürk mansiyon alırken , Alev Yıldız da teşvik ödülüne layık görüldüler.
Yarışmada derece alan Yunus Aslan, Ayşenur İnan, Emrah Kahraman, Müşerref Okkalı, Sinan Bakış, Aysun Öztürk ve Alev Yıldız, Gediz Belediye Başkanı Saraoğlu, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Ünlü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ünal, Gediz Anadolu Lisesi Müdürü Altınay, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Canata, Gediz Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Özçelik ve Resim Öğretmeni Bütün tarafından fotoğraf makinesi, cep telefonu ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildiler.
Öğrencilerin fotoğraf sanatına sevdirilmesi ve özendirilmesi için verdiği destek ve katkılarından dolayı Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu'na, Gediz Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Cengiz Özçelik tarafından teşekkür plaketi verildi.
Törenin ardından tüm misafirlere kokteyl verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com