Yasayı protesto için kafese girdi

Yasayı protesto için kafese girdi
Trabzon'da bir grup hayvansever, '5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun' tasarısını protesto etti.
Dernek üyesi bir kadın da kafese girererek yasayı bu şekilde eleştirdi.
 
Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği üyesi bir grup kadın, Atatürk Alanı'nda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Yaprak Kadakaloğlu, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nda yapılması istenilen değişiklik ile sokaklarda yaşayan hayvanların ormanlık arazilerde ölüme terk edileceğini öne sürdü. Kanunla ilgili taleplerinin olduğunu belirten Kadakaloğlu şunları söyledi:
 
"Hiçbir hayvan türü tehlikeli olarak tanımlanmamalı ve onların yaşamları tıpkı diğer hayvanlar gibi güvence altına alınarak ceza ve yaptırımlar hayvanlara değil onları bu şekilde eğitenlere uygulanmalıdır. Şu an yürürlükte olan kanundaki 'kısırlaştır, aşıla aldığın yere bırak' uygulamasını içeren 6. madde aynen devam etmeli ve toplayarak yok etmek değil, yurt çapında kısırlaştırma seferberliği yapılmalıdır."
 
'Özgürlüğümü aldın sıra canımda mı?' yazılı dövizler taşıyan gruptan bir kadın, kafes içine girerek yasa değişikliğini protesto etti.(SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com