Yasin Hayal'in babası Bahattin Hayal: "Asıl azmettirci Erhan Tuncel'dir"

Yasin Hayal'in babası Bahattin Hayal: "Asıl azmettirci Erhan Tuncel'dir"
Dink davasında mahkemenin kararına bir itiraz da Yasin Hayal'in babası Bahattin Hayal'den geldi...

Harnt Dink Cinayeti Davası'nda, suikastın azmettiricisi suçuyla müebbet cezaya çarptırılan Yasin Hayal'in, babası Bahattin Hayal, Dink cinayetinde asıl azmettiricinin Erhan Tuncel olduğunu ve oğlunun suça yardım ve yataklı ettiğini ifade ederek, mahkemenin delillerin üzerine yeterince gitmediğini ve Tuncel'in arkasında asıl örgütlü yapıyı deşifre etmediğini iddia etti.

Öze bir televizyona kanalına konuşan Bahattin Hayal, Dink cinayetinde pek çok noktanın karanlıkta bırakıldığını ve asıl örgütlü yapının açığa çıkartılmaması için Erhan Tuncel'in serbest bırakılarak, cinayeti azmettirme suçunun oğluna yıkıldığı iddiasında bulundu.

OĞLUM KONUŞMADI, KORKTU

Baba Hayal, "Ben mahkemenin başından beri, Hrant Dink'in avukatlarına söyledim. Aynı şeyleri düşünüyoruz dedim. Aynı arayış içeresindeyiz. Hrant Dink'in avukatlarından Mahri Belen beye sizin gibi düşünüyorum dedim. Engin Zinmen'de bir celse de mahkeme başkanına bu davadan çıkacak sonucun ne olursa olsun adil olmayacağını ve mahkemeye güvenmediğini söyledi. Ben de celse arasında yanına giderek tebrik ettim, benim de böyle düşündüğümü söyleyince o da bana o zaman oğlun konuşsun dedi. Oğlum konuşamadı. Demek ki korktu" diye konuştu.

Oğlunun bu davanın başından beri cinayetin bir parçası olduğunu, makamının ne olduğunu bilmediğini fakat azmettiricinin oğlu olmadığını söyleyen baba Hayal, heyecandan isimleri karıştırarak, programın sunucusu Erhan Çelik ile Erhan Tuncel'in adlarını karıştırdı. Programın sunucundan özür dileyen Bahattin Hayal sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cinayetin asıl azmettiricisi Erhan Tuncel'dir. Erhan Tuncel, Yasin'in Reisi'dir. Ona hep reis diye hitap ediyordu. Nasıl oluyor da Yasin, Erhan Tuncel beraat ediyor. Bu ince elenip sık dokunmuş bir plandır. Erhan Tuncel'i dışarıya çıkartmak için ve Erhan Tuncel'in arkasındaki yapıyı bu davanın dışında bırakmak için Erhan Tuncel'in serbest kalması gerekirdi. Bu davadan ceza almaması gerekirdi. Bu bir yapının işdir. Buna mahkemede alet olmuştur."

Savcının bir örgüt olduğunu vardır sözüne mahkemenin de katıldığını ama delil yetersizliğinden bu örgütlü yapının üstüne gidilmediğini iddia etti.

(UGO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com