'Yaşıtımız Cumhuriyet' projesi

'Yaşıtımız Cumhuriyet' projesi
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Valilik ve Türk Dünyası Kültür Başkenti (TDKB) Ajansı işbirliğinde düzenlenen ‘Yaşıtımız Cumhuriyet’ projesiyle, 90. yaşını kutlayan Eskişehirlilerle bir araya gelecek.

29 Ekim 2013 Salı günü öğle yemeğinde gerçekleşecek buluşmayla ilgili TDKB Ajansı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ilk olarak Eskişehir ili ve ilçelerinde hayatta bulunan ve 1923 doğumlu 262 kişinin, Cumhuriyet’in 90. yılı kutlamaları kapsamında tek tek ziyaret edileceği belirtildi.

Çoğunluğunun katılacağı yemeğin, Eskişehir'de Şoförler ve Otomobilciler Derneği'nde saat 13.00'da Vali Güngör Azim Tuna'nın katılımıyla gerçekleştirileceği ifade edilen açıklamada, “Etkinliğin ilçelerde yaşayan 90 yaşındaki misafirlere ev sahipliğini ise ilçe Kaymakamları yapacak.

Yemekte, özel olarak hazırlanan ve 90. yaşındaki vatandaşların duygularını paylaştığı film ilk kez gösterilecek. Aynı zamanda Vali Gungor Azim Tuna, Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. yılı münasebetiyle 90 yaşındaki vatandaşlarımıza hatıra madalyası takdim edecek. Proje çerçevesinde 90 yaş nüfusu Halk Saglığı Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri tarafından ziyaret edilerek sosyal incelemeleri gerçekleştirilecek. İl ve İlce Milli Eğitim Müdürlüleri ise öğrencilerin 90 yaş nüfusu ile buluşmalarını sağlayacak” denildi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com