Yaşlanmaya karşı "TÜBİTAK kremi"

Yaşlanmaya karşı "TÜBİTAK kremi"
TÜBİTAK, yaşlılığa el attı ve "yaşlılığı geciktirici krem" üretti.

TÜBİTAK desteğiyle, deri altına inerek cildi yenileyen kırışıklık kremi üretildi.
 
Bu alanda çalışmalarıyla tanınan Biota Laboratuvarları'yla işbirliği sonucu geliştirilen krem, önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek.
 
Akşam’ın haberine göre, "Nanoteknolojik Lipozum" adı verilen teknikle üretilen kremin en önemli özelliği, genelde yüzeyde kalan diğer kremlere karşın deri altına inmesi ve yağ tabakasına doğrudan işlemesi olarak açıklandı. Böylece yüz ve vücuttaki kırışıklıklar, kadınlar için ciddi bir sorun olmaktan çıkmış olacak.
 
YÜZDE YÜZ ETKİN
 
TÜBİTAK'ın Ar-Ge destekli projeleri çerçevesinde 300 bin liralık hibe desteğiyle geliştirilen kremle ilgili bilgi veren Biota Laboratuvarları Ar-Ge Direktörü Dr. Özden Kasımoğulları, lipozumlu kremin cilt esnekliğini yüzde yüz arttırdığını savundu.
 
Kasımoğulları, "Yapılan klinik çalışmalarda lipozum içeren kremlerin, kullanıcıların tamamında cilt esnekliğini arttırdığı, cildin pürüzlü görünümünü azalttığı tespit edildi" dedi.
 
Kasımoğulları, kremle ilgili bilgileri veren TÜBİTAK'ın bültenine şunları söyledi:
 
"Biz kozmetik ürünleri genellikle derinin üst tarafına ince bir katman olarak sürüyoruz. Ama bazı işlemlerin yapılabilmesi için derinin alt tabakalarına, yağ takabalarına inmesi gerekiyor. Deri etkin maddeler için kolay bir geçiş bölgesi olmadığından cilt üzerinde uygulanan bakım ürünleri deri içinde ilerlemez ve cildin hücre yenilemesini gerçekleştirdiği alt tabakaya ulaşmaz. Lipozomlar, klasik bir kozmetikten farklı olarak dermokozmetik dediğimiz grubun içinde yeralıyor."
 
ADI BELLİ DEĞİL
 
TÜBİTAK yetkilileri, çalışmaları 2 yıl süren projeye kurumun, "yeni bir teknolojik ürün olduğu" gerekçesiyle destek sağladığını vurguladılar. Kremin patent aşamasında olduğu için adının henüz belli olmadığını dile getiren TÜBİTAK yetkilileri, "Muhtemelen pisayada satılan 'Bio' ön isimli kremlere benzer isim olacak" dediler. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com