Yaşlı Kadın Ahırdan Bozma Evde Yaşıyor!

Yaşlı Kadın Ahırdan Bozma Evde Yaşıyor!
Kastamonu'nun Taşköprü ilçesine bağlı Alamabatak köyünde 5 yıldır ahırdan bozma tek odalı evde yaşayan 70 yaşındaki kimsesiz kadınyardım bekliyor.

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesine bağlı Alamabatak köyünde 5 yıldır ahırdan bozma tek odalı evde yaşayan 70 yaşındaki kimsesiz kadın, kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

İlçeye bağlı Alamabatak köyünde ahırdan bozma tek odalı evde hayat mücadelesi veren 70 yaşındaki Şerife Tığlı, uzun yıllar Karacaoğlu köyünde yaşadığını, eşinin ölmesi üzerine 5 yıl önce kendi köyü olan Alamabatak'a yerleştiğini söyledi.
Gençlik yıllarında İstanbul'da yaşadığını, çeşitli işlerde çalıştığını anlatan Tığlı, "Daha sonra eşim Kadir'le tanıştım. Onun isteğiyle Taşköprü'ye bağlı Karacoğlu köyüne yerleştik. Burada yokluk içinde de olsa mutlu bir şekilde yaşadım. Kocam 10 yıl önce öldü. Bir süre onun akrabalarının yanında kaldım. Daha sonra kendi köyüme gelerek babadan kalma ahırı, köylülerin de yardımıyla oda haline getirdim. Burada yaşıyorum" dedi.

Yaklaşık 15 metrekare büyüklüğündeki odada soba, yanmayan bir ocak, yatak ve minderden başka eşyası olmayan Tığlı, "İnsanın kimsesinin olmaması çok zor. 3 ayda bir aldığım yaşlılık aylığım var. Onunla geçinmeye çalışıyorum. Komşularım da yardım ediyor. Şimdi zor da olsa kendi işimi kendim yapmaya çalışıyorum. Ama yarın bir gün elden ayaktan düştüğümde bana kim bakacak? Yetkililerden yardım bekliyorum" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com