Yaşlılara fizik tedavi tuzağı!

Yaşlılara fizik tedavi tuzağı!
Dolandırıcıların hedefinde fizik tedavi gören hasta ve yaşlılar var

Türkiye’de son yıllarda dolandırıcılıkta almış başını gidiyor.

Bu defa dolandırıcıların hedefinde fizik tedavi gören hasta ve yaşlılar var.Şikayetvar.com’un haberine göre, her gün yeni yeni yöntemlerle vatandaşı kandıran dolandırıcılar yeni hedef olarak, fizik tedavi gören hasta ve yaşlıları aldı.

Sattıkları cihazları almaları halinde her gün fizik tedavi için tekrar geleceklerini söyleyerek vatandaşları kandırmaya çalışıyorlar.Kötü niyetli kişiler, tanınmış hastanelerden yönlendirilmiş gibi yaparak , satmak istedikleri ürünleri hastaların evine giderek deneme imkanı sunup önce cihazları kullandırıyorlar sonra da ‘’ürün kullanıldı’’ denilerek satışa zorlamak için senet imzalatıyorlar. İmzalanan senetlerden sonra bir daha karşılarında muhatap bulamayan vatandaşlar dolandırıldığını anlıyor.

“Biz inandık, siz inanmayın” diyerek vatandaşları uyaran yaşlı yakınlarının şikayetleri şöyle:06 Ocak 2014 tarihinde dedemlere ağrıları geçiriyor diyerek cihaz satmışlar. 2 yere imza attırmışlar her gün gelip fizik tedavi yapacağız demişler. Arayıp iade etmek istediğimi söylediğimde ise kullanılmış ürünü iade alamayacaklarını belirttiler. Meğer sattıkları ürünle deneme yaptıktan sonra kullanılmış ürün kullanıldı demek için bu yöntemi kullanıyorlarmış.. Eve geldiklerinde özel bir hastaneden geliyoruz demişler, telefonda soruyorum o hastane ile bağlantımız yok diyorlar. 140 TL bizden aldıktan sonra ürünü de geri aldılar, senetleri teslim ettiler. Biz inandık siz inanmayın.”

Fizik tedavi merkezinden geldiklerini söyleyerek insanları yanıltıp cihazı yanlış beyanla satıyorlar. Geri iade için arandığımız da ise kesinlikle iade kabul etmiyorlar ve icraya vermekle tehdit ediyorlar.”

Bayan evime gelip anneme fizik tedavi cihazı satmış. Beğenmezsen 7 iş günü içinde iadesi alınacak denmiş ve aramamıza rağmen 20 gün sonra gelip alacaklarını söylemişler. 20 gün sonrada ürünü satın almak zorunda kalıyorum.” (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com