“Yaşlılara sahip çıkmak vatandaşlık görevidir”

“Yaşlılara sahip çıkmak vatandaşlık görevidir”
CHP İl Başkanı Mehmet Akif Gün, yaşlıların milletin onuru olduğunu belirterek, onlara sahip çıkmanın bireylerin vatandaşlık görevi olduğunu söyledi.

CHP İl Başkanı Mehmet Akif Gün, yaşlıların milletin onuru olduğunu belirterek, onlara sahip çıkmanın bireylerin vatandaşlık görevi olduğunu söyledi.

Gün, Yaşlılar Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, yaşlıların bağlı oldukları ailenin temel direği olduğunu vurguladı. Çocuklara, büyüklere sevgi ve saygıyı çok iyi anlatarak, yaşlılarla aralarındaki köprüyü daha da sağlamlaştırmak gerektiğini belirten Gün; 'Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir' dedi.
Yaşlılara gösterilecek sevgi ve saygının, insanların gelecek kaygısını azaltacağını vurgulayan Gün, konuşmaını şöyle sürdürdü:
'Hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız. Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha akti f olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Ailelerinden ve çocuklarından bu hizmeti çeşitli nedenlerle alamayanlara bu hizmet imkânlar ölçüsünde Devletimiz tarafından verilmektedir” şeklinde açıklamlarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com