Yaşlılardan Belediye Başkanı Erdoğan'a ziyaret

Yaşlılardan Belediye Başkanı Erdoğan'a ziyaret
Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, 18 – 24 Mart “Yaşlılara Saygı Haftası” dolayısıyla kendisini ziyaret eden yaşlıları kabul etti.

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, 18 – 24 Mart “Yaşlılara Saygı Haftası” dolayısıyla kendisini ziyaret eden yaşlıları kabul etti.
Yaşlıların sorunlarına sahip çıkmanın ve onları kimseye muhtaç etmeden yaşamlarını sürmesini sağlamanın devletin öncelikli görevleri arasında yer aldığını belirten Belediye Başkanı Erdoğan, ziyaret sonunda yaşlılara çeşitli hediyeler verdi. Ziyaretçileriyle sohbet eden Başkan Erdoğan, bu anlamlı günde kendileriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, yaşlanma kelimesinin “yaş alma” olarak değil, olgunlaşma, hayat tecrübesi kazanma olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Erdoğan, bu dönemin insan hayatında en güzel, en rahat edilmesi gereken dönem olduğunun altını çizerek, “Yaşlılarımızın gençlerimize örnek teşkil edecek birçok tecrübe ve hayat deneyimi var. Bu anlamda belirli bir yaşa gelmiş, hayatı özümsemiş insanlarımızın hem örf ve ananelerimizi; hem de hayat mücadelesinde atılacak doğru adımları genç nesle aktarması gerekiyor”dedi.
Gençlerin yaşlılara hürmet göstermesi ve onların tecrübelerini fırsata dönüştürmesi gerektini de belirten Erdoğan şunları söyledi;”Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir, bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak insanlık ve yurttaşlık görevimizdir. Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletimizin öncelikli görevleri arasındadır'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com