Yaşlılardan Vali Kocatepe'ye Ziyaret

Yaşlılardan Vali Kocatepe'ye Ziyaret
Her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan Yaşlılar Haftası nedeniyle Huzurevinde kalan yaşlılar Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan Yaşlılar Haftası nedeniyle Huzurevinde kalan yaşlılar Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Yaşlılar haftasının başlangıç günü olduğunu ve bugün onlarla beraber olduklarını ifade eden Vali Kocatepe; “Bugün hem Çanakkale savaşımızın yıldönümünü, hem şehitlerimizi anıyoruz ve yaşlılar haftamızın da başlangıç günü. Sizleri burada görmek bizlere büyük destek ve güç veriyor. Yaşlılarımız bizim ulu çınarlarımız, sizler bizim arkamızı yaslayacağımız çınarlarsınız. Sizin varlığınız, sizin bize olan öğütleriniz, tecrübeniz bize ışık tutuyor” dedi.
'SEVGİ EVLERİNİN YAPIMI TAMALANDI'
Sosyal Hizmetler alanında yapılan çalışmalara da değinen Vali Kocatepe; “İlimizde yapmış olduğumuz Sevgi evleri tamamlandı ve teslim aldık. Çocuk Yuvasındaki çocuklarımızı sevgi evlerine taşıdık. Kız Yetiştirme Yurdumuzda önümüzdeki günlerde taşınacak. Böylece Gençlik Merkezimizi de eski Çocuk Yuvasına taşımış olduk. Bundan sonra Sevgi evlerinde Çocuk Yuvamız ve Kız Yetiştirme Yurdumuzun bir bölümü kalacak. Yeni inşa edilen Huzurevi Binasını da en yakın zamanda tamamlayarak yaşlılarımızın da yeni, daha modern, daha güzel iki binaya kavuşmasını sağlayacağız. Böylece SHÇEK Bünyesindeki hizmetlerin yaşlılara, çocuklarımıza ve gençlerimize hitap eden bölümü daha standardı yüksek, modern binalarda devam edecek. Tabi özürlülere yönelik rehabilitasyon merkezlerimizde her geçen gün çoğalıyor. Ülkemizin en önemli ihtiyaçlarından biri bu, yani Sosyal Devlet olmanın, güçlü devlet olmanın göstergeleri bunlar. Ben bugünde yaşlılarımızın gününü kutluyorum, onlara uzun ömürler temenni ediyorum” dedi.
Yapılan ziyarette İl Sosyal Hizmetler Müdürü Muhammet Karaman, Huzurevi Müdürü Fatma Uz ve Dernek temsilcileri hazır bulundu.(M:AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com