Yaşlıların yeni trendi masaj yatakları

Yaşlıların yeni trendi masaj yatakları
Eskişehir’de yaşlılar masaj yataklarına akın ederken, yatakların felçli insanları dahi iyileştiği iddia ediliyor.

Eskişehir’de yaşlılar masaj yataklarına akın ederken, yatakların felçli insanları dahi iyileştiği iddia ediliyor.

Kırmızıtoprak Mahallesi'nde bulunan bir masaj yatağı markasının bulunduğu işletmeye yaşlılar akın ediyor. Ücretsiz olarak hizmet veren şirkette her gün yüzlerce yaşlı hastalıklarına derman arıyor. Eşinin bel fıtığı hastalığına derman ararken, masaj yataklarıyla 10 yıl önce tanıştığını belirten işletme sahibi Cömert Ayaz, “Benim eşim bel fıtığıydı. Modern tıpın her yönetimini denedik. Ama eşimin annesi felç olduğu için, kendisi ameliyat olmayı göze almadı. Araştırmalar sonucunda böyle bir yatağın olduğunu öğrendik. Şubeye giderek, bu yatağı bir süre orada kullandık. Daha sonra evimize aldık. Yaklaşık 1 yıl evde ailecek kullandık. Baktım ki hepimizin sağlığında ilerleme var, emekli olup, bu işi yapmak istedim. Emekli olduktan sonra, Güney Kore, Avusturya, Almanya ve Macaristan’a giderek bu işi inceledim. İnceledikten sonra Türkiye’ye gelip, masaj yataklarını vatandaşlara anlattım. 9 yıldır bu işi yapmaya başladım. Çok fazla spor yapmayan vatandaşlarımızı şubelerimize çağırarak, hayatlarının değişmesine yardımcı oluyoruz. Masaj sadece insana değil, hayvan ve bitkilere de yararlı bir şeydir. Bir domatesin altına çapa yapmazsanız güzel verim vermez. İnsanoğlu da böyle bir şeydir. Bizler spora pek önem vermiyoruz. Bu hizmeti verirken, insanlar bir tür spor yapıyorlar. Burada buluna masaj yatağı, 8 ayrı yatış şekli var. Bu yatışlar düzenli yapıldığı zaman, sağlığın düzeldiğini görüyoruz” dedi.

Şubeye 13 felçli hastanın geldiğini ifade eden Ayaz, felçli hastaların yatağı düzenli olarak kullandıklarında sağlıklarına kavuştuklarını da ifade etti.

Felç geçirdikten sonra birçok tedavi gördüğünü belirten Sema Kaya ise masaj yatağı hakkında şunları söyledi:
“Ben felçliydim. Benim ilk olarak dünürüm buraya geliyormuş. Sinirli bir insandım. Masaj yatağına düzenli gelmeye başladıktan sonra, yürümeye başladım. Sinirim itti. Kolumu oynatamıyordum, oynatmaya başladım. 9 ay süren bu çalışmalar sonucunda her şeyimi daha rahat yapabiliyordum. Kimseye muhtaç olmuyorum.”
Masaj yatağından önce günde 12 farklı ilaç kullandığını belirten Mehmet Ünal, masaj yatağından sonra ilaç sayısını 4’e düşürdüğünü aktardı.

Masaj yatakları sayesinde bel ağrılarından kurtulduğunu anlatan Nazmiye Keskin ise, “Ben iki aydır geliyorum. 2 kez bel fıtığından ameliyat oldum. 3’üncü kez tekrarladı. Ameliyat olmadan, buraya başladım. Ağrılarım bitti. Şuan bir şikayetim yok” şeklinde konuştu. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com