YAŞ'ta 1 numaralı isim tasfiye edildi!

YAŞ'ta 1 numaralı isim tasfiye edildi!
Başbakan Erdoğan başkanlığında Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı'nda yapılan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) sona erdi. Alınan kararlar Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından da onaylandı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atanması beklenen Bekir Kalyoncu, hükümetin sıcak bakmadığı iddia ediliyordu. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu YAŞ kararı ile emekli edildi.
 
İşte YAŞ kararları:
 
Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na Orgeneralliğe terfi eden Akın Öztürk atandı.
 
34 amiral ve general üst rütbeye, 50 albay ise general ve amiralliğe yükseltildi.
 
Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na, Genelkurmay 2. Başkanı Hulisi Akar getirildi.
 
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu emekli edildi.
 
Orgeneral Servet Yörük, Jandarma Genel Komutanı oldu.
 
Deniz Kuvvetleri Komutanlığına, Oramiralliğe terfi eden Bülent Bostanoğlu getirildi.
 
GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA
 
Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yaptığı açıklamada YAŞ kararlarını şöyle duyurdu:
 
''Yüksek Askerî Şûra; 03 Ağustos 2013 tarihinde tamamlanan Ağustos ayı olağan toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli general, amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler ile general ve amirallerden görev süresi bir yıl uzatılacakların durumlarını görüşerek karara bağlamıştır.
 
30 Ağustos 2013 tarihinden geçerli olmak üzere; (34) general ve amiral bir üst rütbeye, (50) albay ise general ve amiralliğe yükseltilmiş; (33) general ve amiralin görev süreleri bir yıl uzatılmıştır.
 
Ayrıca bu yıl rütbe bekleme süresini dolduran 41 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle 30 Ağustos 2013 tarihinden itibaren, 2 general ise yaş haddini doldurduğu için 01 Eylül 2013 tarihinden itibaren emekli olacaklardır.
 
Bir üst rütbeye yükselen general ve amiraller ile görev süreleri bir yıl uzatılan general ve amirallerin yeni rütbe ve görevlerinin Milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve ailelerine hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.
 
Büyük bir özveri ve onurla görev sürelerini tamamlayarak 30 Ağustos 2013 tarihinden itibaren şeklen aramızdan ayrılacak olan değerli silah arkadaşlarımıza özverili hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, hayatlarının yeni dönemlerinde aileleri ile birlikte esenlikler dileriz.''
 
Bir Üst Rütbeye Yükselen General-Amiral ve Albaylar:(SBK) 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com