YAŞ'ta kritik gün

YAŞ'ta kritik gün
Kritik Yüksek Askeri Şura toplandı. Şura’da, tutuklu komutanlar terfi mi edecek yoksa emekliye mi ayrılacak sorusu yanıt bulacak.
Halen 2 orgeneral, 14 korgeneral/koramiral, 23 tümgeneral/tümamiral ve 29 tuğgeneral/tuğamiral tutuklu bulunuyor. Ankara kulislerinde “kadro darlığı” nedeniyle 2010 ve 2011 yılından temditli 21 tutuklu komutanın emekliye sevk edilecekleri konuşuluyor. 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!
 
Birçok ilkin yaşanacağı YAŞ’a ilişkin notlar şöyle:
 
- Eskinin yasaklı basını ilk kez YAŞ üyelerinin Anıtkabir ziyaretini izleyecek. Daha önce areditasyon uygulaması kapsamında STV, Cihan Haber Ajansı, Zaman gazetesi, Bugün gazetesi ve Kanaltürk gibi yayın organları TSK faaliyetlerini izleyemiyordu. Şura salonundan sadece TRT ve ajanslar görüntü alabilecek.
 
- Ramazan hassasiyeti dolayısıyla bu yıl Genelkurmay Başkanlığı Sosyal Tesisleri’nde, öğle yemeği verilmeyecek. Ancak Cumhurbaşkanı Gül, Şura’nın 3. günü YAŞ üyelerine Çankaya’da iftar verecek.
 
- Org. Bilgin Balanlı tutuklu olduğu, hakkında yakalama kararı bulunan Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı Org. Nusret Taşdeler GATA’da tedavi gördüğü için Şura’ya katılamayacak. 
 
- Terfi ve atamaların yanı sıra son dönemde artan terör olayları ve Suriye ile yaşanan sıcak gelişmeler de masaya yatırılacak. Olası savaş riskleri değerlendirilecek.
 
Yılmaz: 207 muvazzaf tutuklu
 
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, yargılama süreci devam eden 207’si tutuklu toplam 404 muvazzaf personel bulunduğunu açıkladı. MHP’li Adnan Şefik Çirkin’in yazılı soru önergesine yanıt veren Yılmaz, kamuoyunca yakından takip edilmekte olan önemli davalar kapsamında, yargılama süreci devam eden 207’si tutuklu (58 general/amiral, 140 subay, 7 astsubay, 1 uzman erbaş, 1 sivil memur), toplam 404 (64 general/ amiral, 273 subay, 60 astsubay, 4 uzman erbaş, 3 sivil memur) muvazzaf personel bulunduğunu söyledi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com