Yatalak hastayla yıkık evde yaşam mücadelesi

Yatalak hastayla yıkık evde yaşam mücadelesi
Ağrı'da yaşayan felçli 85 yaşındaki Altun Uçar, büyük bölümü yıkılan evde, sedef hastası oğlu, sara hastası gelini ve torunuyla hayat mücadelesi veriyor

ORHAN GÜNGÖR - Ağrı'da yaşayan felçli 85 yaşındaki Altun Uçar, büyük bölümü yıkılan evde, sedef hastası oğlu, sara hastası gelini ve torunuyla hayat mücadelesi veriyor.

Merkeze bağlı Aşağısaklıca köyündeki evlerinde yaşamlarını tek bir engelli maaşıyla sürdüren Uçar ailesi, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Altun Uçar'ın oğlu Allahverdi Uçar (35), AA muhabirine yaptığı açıklamada, annesinin felçli yatalak, eşi Tevrat Uçar'ın sara hastası, 3 yaşındaki kızının anemi ve kendisinin de sedef hastası olduğunu anlattı.

Hiçbir gelirlerinin olmadığını ifade eden Uçar, "3 yıldır yatalak anneme bir çocuk gibi bakıyoruz. Bez sarıyor, mama yediyoruz. Eşim sara hastası, bende sedef hastasıyım 3 çocuğumun ikisi okula gidiyor, en küçükleri ise kan hastası, tedavi edilmesi gerekiyor. Bende hasta olduğumdan dolayı 3 yıldır çalışamıyorum maddi durumum çok kötü. Kan hastası kızımın Erzurum'da tedavi görmesi lazım durumum olmadığından tedavi edemiyorum" dedi.

Uçar, "Evimizin diğer odaları yıkıldığından dolayı salonda kalıyoruz. Salonda da toprak dökülüyor, burası da yıkıldı yıkılacak. Diğer odalardan hep soğuk geliyor yakacak odunum yok, mağdurum, gelirim yok. Evime başkaları gibi sebze, meyve getiremiyorum. Borçlanmışım, 8 bin lira borcum var, ödeyemiyorum. Yetkililerden isteğim bize sahip çıksınlar, yardım etsinler" diye konuştu.

Yaklaşık 6 yıldır sara hastası olduğunu ve iki günde bir nöbet geçirdiğini belirterek Tevrat Uçar da "Bizim devletten istediğimiz bize yardım etsinler, maddi durumumuz yok. Bu kışın ortasında yıkık evde tehlike altındayız. Kızımın Erzurum'da tedavi olması gerekiyor. Kayınvalidemin bakımı çok zor ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz, kaldırıp indirmekte güçlük yaşıyoruz. Evi ısıtamıyoruz, yakacağımız, çamaşır makinem, tüpüm yok, çok zor durumdayız" ifadelerini kullandı.

Ailenin komşularından Bülent Timurboğa ise adeta bir aile dramı yaşandığını anlatarak, "Maddi durumları çok kötü. Evleri yıkılıyor, tehlike altındalar. Biz komşular elimizden geleni yapıyoruz da nereye kadar ancak kendi geçimimizi sağlıyoruz. Yetkililerin bu mağdur aileye yardım etmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

Muhabir: Orhan Güngör
Yayınlayan: Yücel Velioğlu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com