“Yatırım yapanın yanındayız”

“Yatırım yapanın yanındayız”
Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KÜSİAD) Başkanı Mehmet Ceylan, kente yatırım yapma anlamında sadece fabrika kurup çivi çakanın değil, toprağı işleyip fidan dikenin de yanında olduklarını söyledi.

Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KÜSİAD) Başkanı Mehmet Ceylan, kente yatırım yapma anlamında sadece fabrika kurup çivi çakanın değil, toprağı işleyip fidan dikenin de yanında olduklarını söyledi.
Eskişehir'den gelen ve Sofça barajı yakınlarında 170 dönümlük araziye bodur elma fidanı diken yatırımcıları ziyaret eden KÜSİAD yönetimi, çalışmalar hakkında yerinde bilgi aldı. Vadi Ziraat firmasının yatırımının başında bulunan Ziraat Yüksek Mühendisi Fahri Öz, Kütahya'da meyvecilik alanında yapılacak yatırımlarda her zaman yardıma hazır olduklarını belirtti. Bu yatırımın bölgede öncü bir proje olduğunu dile getiren Öz;“Ortağımız Ahmet Köylüoğlu ile bir hobi bahçesi yapma hevesiyle başlayan çalışma, ticari bir yatırıma dönüştü. Burada bu potansiyelin olduğunu kanıtlamış olduk. Bizim gibi meyvecilik yapma niyetindeki girişimcileri rakip olarak görmekten ziyade, bu alanın çok büyük bir potansiyel barındırdığını düşünüyoruz ve bu işi yapmak isteyen herkese bilgi ve teknik alt yapı başta olmak üzere her konuda yardıma hazırız” diye konuştu.
Bodur elma ağaçlarının fidan dikiminden 4 yıl sonra çok güzel meyve verdiğini vurgulayan Öz, “Bu işin ticaretini yapacak girişimci, en az 50-60 dönüm araziyle başlamalı. Bakımını düzgün yapıp, gerekli şartları oluşturduğunuzda, Allah'ın da izniyle toprak her zaman vefalıdır” ifadesini kullandı. Öz ayrıca Kütahya'nın gerek iklimi, gerekse toprak yapısı bakımından bu iş için son derece uygun olduğunu sözlerine ekledi.
KÜSİAD Başkanı Mehmet Ceylan da, “Madem ki ilimizin şartları uygun, bu tür profesyonel meyve yetiştiriciliği konusunda Kütahya'nın marka olması için girişimcilerimizin bu potansiyeli değerlendirmesi isabet olacaktır. Meyve yetiştiriciliği konusunda yatırım fikri olup, teknik bilgi yetersizliği nedeniyle girişimde bulunamayan müteşebbislerimizi cesaretlendirdiğiniz için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Ceylan'ın yatırımcı firmaya Kütahya çinisi hediye ettiği ziyarete KÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri Mahmut Öztaş, Mehmet Pınar, Salih Yurttaş, Ercan Çoban, Ahmet Eşsiz ve Orhan Şehir de katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com