"Yatırımlar Önceden Tanıtılacak''

"Yatırımlar Önceden Tanıtılacak''
Kütahya Merkez olmak üzere Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak İllerini kapsayan Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın (KEKA) 2010 yılı birinci toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıya Küta

Kütahya Merkez olmak üzere Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak İllerini kapsayan Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın (KEKA) 2010 yılı birinci toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıya Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Uşak Valisi Özdemir Çakacak, KEKA Genel Sekreteri Hüsamettin İnanç ile Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Manisa İllerinin Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Başkanları ve Ticaret Sanayi Odaları Başkanları katıldı.
25 Temmuz 2009 tarih ve 27299 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Bazı Düzey 2 Bölgelerinde Kalkınma Ajansları Kurulması Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı”na göre Düzey 2 Bölgesi TR33'de Kütahya Merkez olmak üzere Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak İllerini kapsayan Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın 2010 yılı birinci toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında Kütahya'da Polis Evi'nde gerçekleştirildi.
Kütahya Merkez olmak üzere Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak İllerini kapsayan Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın 2010 yılı birinci toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında yapıldı.
26.01.2010 Salı günü saat 13:00'de Polisevinde yapılan Kuzey Ege Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulunun 2010 yılı birinci toplantısında; istihdam edilecek 19 uzman ve 2 destek personeli ile belirsiz süreli iş akdinin yapılmasına, iş akdi yapmak üzere Yönetim Kurulu Başkanına yetki verilmesine, İstihdam edilecek uzman ve destek personelinin eğitim ve oryantasyonu için DPT'den talepte bulunulmasına, Eğitim ve oryantasyonu tamamlanan uzman personelden üç il'e gönderilecek 3'er adet personelin dağıtımında Yönetim Kurulu Başkanının yetkilendirilmesine, Proje çağrısı konularının ve proje yöntemlerinin bir broşürle Ajansa dahil illere duyurulmasına, Ajansa dahil iller Ticaret ve Sanayi Odaları Meclislerine Ajans Genel Sekreteri ve uzmanların katılımı ile proje konuları ve yöntemleri konularında bilgi verilmesine karar verildi.
Yapılan toplantı sonunda; ilk olarak 2009 yılı içinde yapılan çalışmaların genel bir değerlendirmesini ve Kalkınma Ajansının bugüne kadar geçen süre içersindeki gerçekleştirdiği çalışmaları değerlendirdiklerini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe; “Geçtiğimiz günlerde yapılan personel alım sınavında uzman kadrosunda istihdam edilecek 19 görevlinin değerlendirmesini yaptık. Kalkınma Ajansımızın önümüzdeki günlerde proje duyurusuna çıkarak yine 4 ilimizde teklif edilecek olan projelere verilecek destekler konusunda yapılacak ön hazırlıkları belirledik. Bu tespitlerimize göre Kalkınma ajansımızın görev alanı içinde bulunan 4 ilimizde kalkınma ajansı genel sekreterimiz ve uzman elemanlarımızın Ticaret ve Sanayi Odası meclislerinden başlayarak tanıtım toplantısı yapmasına ve tüm illerimizde değerlendirilecek projelerin konuları ve proje değerlendirme yöntemleri konusunda bilgilendirme çalışması yapılmasına karar verdik” dedi.
Bugünkü durum itibariyle kalkınma ajansının 4 Milyon TL civarında banka hesabı bulunduğunu açıklayan Vali Kocatepe; “Bu 2009 genel bütçeden ajansımızın bütçesine intikal ettirilen paradır. Bunun dışında yerel kaynaktan yani Belediyelerimiz, Özel İdarelerimiz ve Ticaret Odaları kaynağından katkı payı olarak temin ettiğimizde 250 Bin TL civarında da nakit mevcudumuz bulunmaktadır. Bugün yaptığımız toplantı sonunda da 2010 yılı içinde yapacağımız çalışmaların daha da tempoyu yükselterek gerçekleşmesi konusunda da görüş birliğine vardık. Yaptığımız değerlendirmede de DPT'nin yaptığı toplantılarda ve bize verilen mesajlarda da Kuzey Ege Kalkınma Ajansımızın diğer illerdeki bizimle birlikte kurulmasına karar verilen Kalkınma Ajanslarına göre çok daha önde olduğu, çok önemli mesafeler kaydettiği ve bu nedenle de 2010 yılı Nisan, Mayıs aylarından itibaren proje duyurusuna çıkabileceği konusunda olumlu değerlendirmeleri almış olduk” dedi.
Bir sonraki toplantı tarihinin 16 Şubat 2010 salı günü saat 11.00'de Afyonkarahisar İlinde yapılmasına karar verilen toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Yönetim Kurulu Üyeleri Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Kütahya, Afyonkarahisar, Manisa ve Uşak Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları katıldı.(M:AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com