"Yavrum gözlerimin önünde eriyip gidiyor"

"Yavrum gözlerimin önünde eriyip gidiyor"
Uşak’ta, kas erimesi hastalığına yakalanan 14 yaşındaki 6. sınıf öğrencisi Abdullah Özşahan ve ailesinin dramı yürekleri burkuyor.

Maddi durumu iyi olmayan ve eşi yatalak hasta olduğu için oğlunu her gün tekerlekli sandalye ile okula götürüp getiren baba Muharrem Özşahan,”Yavrum gözlerimin önünde eriyip gidiyor” dedi.

Uşak’ta 6 yaşındayken Duchenne Musküler Distrofi (DMD) kas erimesi hastalığı teşhisi konulan ve her geçen gün durumu kötüleşen 14 yaşındaki Abdullah Özşahan ve ailesi büyük bir dram yaşıyor. Maddi durumları iyi olmadığı için oğlunun ihtiyaçlarını karşılayamadığını ifade eden baba Muharrem Özşahan, şöyle konuştu: “Eşim yatalak hasta olduğu için çalışamıyorum. Devletten aldığımız özürlü bakım parası yetmiyor. Oğluma ve aileme sahip çıkabilmem için yetkililerden yardım istiyoruz.”

Muharrem-Fatma Özşahan çifti, bir yıldır oturdukları evin kirasını dahi ödeyemiyor. Bu nedenle ev sahibinin icra takibi başlatıp tahliye davası açtığı belirtildi. Ailenin kas hastası olan Abdullah dışında Esma Nur (4) ve Merve (19) adında iki kızı daha var.

Yaklaşık dört yaşına kadar yürüyebilen ancak 6 yaşında kas erimesi hastalığı teşhisi konulan Abdullah Özşahan, yaşadıkları drama çok üzüldüğünü ifade ederek tek isteğinin genç odası olduğunu söyledi. El ve ayakları tutmadığı için her gün eğitim gördüğü Halit Ziya Uşaklıgil İlköğretim Okulu’na babasının kullandığı tekerlekli sandalye ile gidip gelen Abdullah Özşahan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Okumayı, öğretmenimi ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Annem hastalanınca babam çalışamaz hale geldi. Yaşadığımız imkansızlık beni çok üzüyor. Tek isteğim evimizde bana ait bir genç odası olması. Durumumuz olmadığı için ailem bu isteğimi yerine getiremiyor. Evimiz son katta olduğu için çatı akıyor. Evde musluktan su dahi akmıyor çok zor durumdayız.”

AİLE ZOR DURUMDA

Oğlu Abdullah’ın hastalığının tedavisinin olmadığını ve doktorların 17 yaşına kadar ömür biçtiğini söyleyen baba Muharrem Özşahan, sözlerine şöyle devam etti: “Oğlum her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Geçen yıl kollarını kullanabiliyordu ama artık kolları tutmaz hale geldi. Eşim daha önce üç kez fıtık ameliyatı olmuştu. Yaklaşık bir ay önce yeniden fıtık ameliyatı olunca şu an yatalak duruma düştü. Bu durum bizi olumsuz etkiledi. Çünkü eşimin ağır kaldırmaması gerekiyor. Oğlumun okula gitmesi için eşimin tekerlekli sandalyeyi merdivenlerden indirmesi mümkün değil. Binada asansör olmadığı için hergün ben okula götürüp getiriyorum. Tuvalet, yemek ve kişisel bakımlarını dahi yapamıyor. Şu an eşimde aynı durumda. Büyük kızım imkansızlıklar yüzünden okulunu yarıda bırakıp geldi."

Oğlu için devletten özürlü bakım parası aldıklarını anlatan Muharrem Özşahan, şöyle konuştu: "Aldığımız parayla geçinmemiz mümkün değil. Bu durumda benim çalışmam da söz konusu değil. Yetkililerden bize yardım etmelerini istiyoruz.

OĞLUM VE BEN BAKIMA MUHTACIZ

4. kez fıtık ameliyatı olduğu için hiçbir iş yapamadığını ifade eden Fatma Özşahan da oğlunun durumuna çok üzüldüğünü belirterek, “Bize eşim bakıyor. Oğlum ve ben bakıma muhtaç olduğumuz için çalışamıyor. Ben buna çok üzülüyorum. Tek isteğim evlatlarıma mutlu bir gelecek sunabilmek. Bizim buna gücümüz yetmiyor. Herkesten yardım bekliyoruz” dedi.

OKULU BIRAKMAK ZORUNDA KALDIM

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde okuyan ancak maddi durumları kötü olduğu için okulunu dondurmak zorunda kalan ailenin büyük kızı Merve Öşahan da şunları söyledi: “Maddi durumumuz iyi olmadığı için ihtiyaçlarımı karşılayamaz hale geldik. Devlet yurdunda yer olmadığı için kalamadım ve okulumu dondurup ailemin yanına gelmek zorunda kaldım.”  (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com