Yavuz Selim'den birincilik açıklaması

Yavuz Selim'den birincilik açıklaması
Eğitim-Bir Sen Tavşanlı Temsilciliği tarafından düzenlenen Tavşanlı geneli kitap okuma yarışmasına birincinin Özel Yavuz Selim Koleji’nden çıkması, okul yönetimini memnun etti.

Eğitim-Bir Sen Tavşanlı Temsilciliği tarafından düzenlenen Tavşanlı geneli kitap okuma yarışmasına birincinin Özel Yavuz Selim Koleji’nden çıkması, okul yönetimini memnun etti. 

Orta öğretim öğrencileri arasında gerçekleşen yarışmada ilk 5 sırada Özel Yavuz Selim Anadolu Lisesinden 3 öğrenci yer aldı. Özel Yavuz Selim Anadolu Lisesi öğrencilerinden Zeliha Aras 1. olurken, Kürşat Demirtaş 2. Yunus Çay 4. Olma başarısı gösterdi.

Konu hakkında konuşan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Asaf Hasanoğlu şunları söyledi: “Biz kitap okumayı, okutmayı seven bir okuluz. Kitap okumanın önemini biliyoruz. Bundan dolayı öğrencilerimizi sürekli kitap okumaya teşvik etmeye çalışıyoruz. Okulumuzda her sene kitap okuyan öğrencilerimizi farklı şekillerde ödüllendirmeye çalışıyoruz. Türkiye genelinde kitap okuma oranlarının çok düşük olduğunun farkındayız. Ama bizim okulumuzun kitap okuma oranı bu ortalamanın çok üstünde. Sağlıklı bireylerin yetişmesi için kitabın önemini kavratmaya çalışıyoruz. İlçemizde ilk defa böyle bir yarışma düzenleniyor. Bu yarışmada ilk beşe 3, ilk yirmiye 5 öğrencimizin girmiş olması bizi çok mutlu etti. Yarışmayı düzenleyen sendika yöneticilerine teşekkür ederim. Öğrencilerimizi de tekrar tebrik ediyorum.”

Yarışmada 100 sorunun 85’ine doğru cevap vererek birinci olan Özel Yavuz Selim Anadolu Lisesi Öğrencisi Zeliha Aras şunları söyledi:

“ Öğretmenlerim sürekli kitap okumanın önemini anlatıyordu. Böyle bir yarışma düzenlenince ben de yarışmaya katılmaya karar verdim. Kitapları alıp okumaya başladım. Sınavım iyi geçmişti ancak birinci olacağımı tahmin etmiyordum. Birinci olduğum için çok mutluyum. Ama daha önemlisi Efendimizi, Mehmet Akif Ersoy’u, Fatih Sultan Mehmet’i daha iyi tanıma fırsatı buldum. Seçilen kitaplar çok güzel kitaplardı.

Bizim için çok değerli olan bu mümtaz şahsiyetlerin hayatlarını okuma ve öğrenmenin en büyük ödül olduğunu düşüyorum. Beni destekleyen aileme, öğretmenlerime teşekkür ediyorum. 90 salonda gerçekleşen yarışma 1460 öğrencinin katılımıyla yapıldı. Ödül töreni Mustafa Armağan’ın katılımıyla Belediye Kültür Merkezinde yapıldı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com