Yayın gerginliği tatlıya bağlandı

Yayın gerginliği tatlıya bağlandı
Enver Aysever ve İlhan Kesici yemekte buluştu

Dün gazete ve internet sitelerine yansıyan İlhan Kesici ve Enver Aysever arasındaki gerginlik Bodrum'da tatlıya bağlandı.

Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular programına Eski Devlet Planlama Teşkilatı (DTP) Müsteşarı ve milletvekili  İlhan Kesici konuk olacaktı. Ancak yayın gecesi konuk birden Haluk Levent oldu. Bunun üzerine İlhan Kesici kendisine haber verilmeden sansürlendiğini iddia etti. Aysever ise twitter hesabından gayet sert bir açıklama yaparak Kesici'yi suçlamıştı.

"Sevgili dostlar dün yayından bu yana hayli ağır bir rahatsızlık geçiriyorum. Bodrum'a alışık değilim malum... Sayın Kesici'yle ilgili sansür iddiaları gülünç ve saçma. Bir erteleme olduğu doğrudur. Bunu sayın Kesici'yle ben konuştum. Bu yayının olmayacağı üç gün önceden belliydi. Üstelik ertelemeden memnun olduğunu sayın Kesici dile getirdi bana.Sanki yayın dün ertelenmiş gibi sunan sayın Kesici bana ve seyirciye haksızlık etti. Erteleme nedenine gelince...Bodrum'da yazlık formatta ilk hafta siyasilerle konuşmayı istemedim. Hatta tüm ramazan boyu bu kararı uygulayacağım artık. Sayın Kesici yanlış bilgi ile kmuoyunu yönlendirdi. Yayıncılıkta bu tür değişiklikler hep olur. Üstelik ben sayın Kesici'yi kış döneminde yayına çağırmıştım. Söz verip, iptal etmişti. Ben de 'kaçtı sorulardan' desem yakışık alır mı? Kesici Bodrum'a dilediği zaman gelir. Ama biz konuklarımızı iki gün önce çağırmayız. Bu konuyu fırsat bildi. Buradan kahraman çıkmaz. Sayın Kesici bir daha benim yayınıma çıkamaz. Doğruları söylemedi. Dileyen dilediğine inanır."

Bu sert açıklamalardan sonra Enver Aysever bugün twitter'da İlhan Kesici'yle beraber bir fotoğrafını paylaşarak "Bu akşam sayın İlhan Kesici ile bir yemekte buluştuk. Yanlış anlaşılmalar giderildi. Konuşmak sorunu çözdü." yorumunu yaptı. (MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com