"Yayının kesilmesi yasamaya müdahaledir"

"Yayının kesilmesi yasamaya müdahaledir"
Dün yapılan CHP Grup toplantısının, Başbakan Erdoğan'ın ses kayıtlarının salona dinletildiği bölümü pek çok tv kanalı ile birlikte TBMM TV'den de yayınlanmamıştı. Kayıtların dinletildiği sırada, TBMM TV yayını kesmişti.

İşte TBMM TV bu nedenle CHP ile mahkemelik oluyor.

CHP İstanbul Milletvekili  Mahmut TANAL,  grup toplantısı yayının kesilmesi ve engellenmesinden dolayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Dilekçesinde TBMM TV'nin, Türkiye Büyük Millet Meclisi faaliyetlerini yansıtmak amacıyla kurulmuş olduğu söyleyen Tanal, "TBMM TV’nin görevlerinden biri, Siyasi Parti grup toplantılarını naklen ve kesintisiz olarak yayınlamaktır" dedi.

"YAYININ KESİLMESİ YASAMAYA MÜDAHALE"

TBMM Grup Toplantılarının, yasama faaliyetlerinin bir parçası olduğunu vurgulayan Tanal, "grup toplantısı yayının kesilmesi, TBMM Genel Kurul yayınının kesilmesiyle eş değerdir. Bu sebeple yayının kesilmesi yasama faaliyetlerine müdahale anlamına gelir" yorumu yaptı.

Tanal dilekçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi grup toplantı yayının kesilmesinin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Anayasaya ile  Türk Ceza Kanunu’na aykırı olduğunu da vurguladı. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com