"Yayınları biz kesmedik"

"Yayınları biz kesmedik"
Uşak Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Ali Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Erdoğan toplantı öncesi kentin sorunları ile ilgili meclis üyeleri ile görüş alış verişinde bulundu.

Uşak Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Ali Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Erdoğan toplantı öncesi kentin sorunları ile ilgili meclis üyeleri ile görüş alış verişinde bulundu.
Başkan Erdoğan, kentin sorunları için birlik beraberlikten bahsederek kurumların tek başına üstesinden gelemeyeceği sorunların siyaset üstü ortak çözüm yolları bulunması gerektiğini ifade etti.
Meclis salonundaki toplantıda 14 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı Toplantıda gündem maddeleri görüşülmeden önce Belediye Başkanı Ali Erdoğan meclis üyelerine kentin gündemdeki sorunlarla ilgili ve belediyeye yönelik leleştiriler konusunda açıklamalarda bulundu.
Uşak'ın sorunlarının ortak akılla çözümlenmesi gerektiğini bazı sorunların çözümü için kurumların tek başına yetersiz kaldığını ifade eden Erdoğan, “Kentimizin sorunlarını hep birlikte çözmek zorundayız”dedi.
Kentin sorunlarına siyaset üstü çözüm yolları aranmasının önemine değinen Başkan Ali Erdoğan, “İlimizin bazı sorunlarını siyasi parti farkı gözetmeksizin ortak çözüm yolları aramalıyız. Bu konuda bir kopukluk yaşanıyor. Sorunların siyaset sütü çözümü için ortak hareket etmeliyiz. Milletvekillerimiz, Valimiz, Belkediyemiz ve sivil toplum örgütlerimiz ortak hareket etmeli. Belediye olarak bazı sorunların çözümünde tıkanıyoruz. Bu kentte yaşıyorsak bu sorunları beraber çözmeliyiz. En büyük sıkıntımız bir ağabeyimizin olmaması. Kentin kurumlarını bir arada toplayacak bir ağabeye ihtiyaç duyuyoruz. Ben yaş olarak valimiz ve milletvekillerimizden küçük olduğum için bu görev bana düşmez. Ya valimiz yada milletvekillerimizden birisi bu görevi üstlenmeli”dedi

YAYINLARINI BİZ KESMEDİK
Meclis toplantısında Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, önceki gün ART sahibi Mesut Keskin'in eylemi ve sonrasında yaşanan sorunlarla ilgili bir açıklama yaptı. Erdoğan, olayla ilgili ilgilerinin bulunmadığını ifade ederek Keskin'in protestosunun bir senaryodan ibaret olduğunu anlattı. Televizyon kanalının vericisinin belediyeye ait arazide bulunduğunu ancak doğacak herhangi bir arızadan belediyenin sorumlu tutulamayacağını belirten Ali Erdoğan, olaydan sonra iki ayrı uzman tarafından televizyon vericisinde yapılan inceleme sonucu arızanın teknik bir nedenden kaynaklandığının ortaya çıktığını dile getirdi. Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi; ART'nin yayınlarını kestiğimiz yolundaki iddialar doğru değil. Biz o gün eylemden hemen sonra yanlış bir bilgi vermemek için açıklama yapmamıştık. Konuyu araştırdıktan sonra açıklama yaptık. ART'nin yayınlarını kestiğimiz yolundaki iddialar gerçeği yansıtmıyor. Olay günü yaşananlar adliyeye intikal etmiştir. Ancak biz yaptırdığımız bilirkişi incelemelerinde bir suçumuz olmadığını ispatladık. Ayrıca biz hiç bir televizyonun vericisinin sorumluluğunu alamayız. Ticari faaliyet olan bu teşekkülleri bizim koruma gibi bir görevimiz olamaz. Yapılan eleştiriler tamamen yersiz”

PAZAR SORUNUNDA
MUTABAKAT SAĞLANDI
Üretici pazarıyla ilgili eylül ayında belediye meclisinin aldığı karar sonrası pazar esnafı ile köylüler arasında çıkan gerilimin çözüldüğünü, Cumartesi günü pazarcı esnafıyla yapılan görüşmeler sonrası kent pazarının Çarşamba günü günü kurulacağını belirten Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, konuyla ilgili geniş tabanlı mutabakat sağladıklarını bildirdi. Belediye olarak mecliste alınan kararı uyguladıklarını ve pazarcı esnafı ile üreticiler arasında bu nedenle sorun yaşandığını söyleyen Erdoğan, “ Pazarcılar bu sorun nedeniyle geçen hafta Cumartesi pazarına gitmedi. Ancak aynı gün belediyede toplantı yaparak sorunu çözdük. Pazarcı esnafıyla yapılan görüşmeler sonrası soruna çözüm bulundu. Her şey iki yıl önceki hale geldi.Geniş tabanlı bir mutabakatın sağlanması beni sevindirdi. Umarım bundan böyle bu konuda herhangi bir sorun yaşanmaz”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com