Yaz dönemi eğitimleri başladı

Yaz dönemi eğitimleri başladı
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Uşak Eğitim Birimi Sorumlusu Arzuhan Durmuş, üç yılda yaklaşık 3 bin çocuğa eğitim verdiklerini söyledi. Yaz dönemerinde öğrenci bulmakta zorlandıklarını belirten Durmuş, bu sezonki yaz kurslarının 30 Temmuz tarihi

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Uşak Eğitim Birimi Sorumlusu Arzuhan Durmuş, üç yılda yaklaşık 3 bin çocuğa eğitim verdiklerini söyledi. Yaz dönemerinde öğrenci bulmakta zorlandıklarını belirten Durmuş, bu sezonki yaz kurslarının 30 Temmuz tarihine kadar devam edeceği bildirdi.
TEGV Uşak Eğitim Birimi'nin çalışmaları hakkında bilgi veren Eğitim Birimi Sorumlusu Arzuhan Durmuş, 6 gönlüllü eğitmen tarafından verilen 2010 yılı yaz dönemi eğitimlerine yüz öğrencinin katıldığını dile getirdi. TEGV Uşak Eğitim biriminin üç yıl önce kurulduğunu, bu güne kadar ilköğretim çağındaki yaklaşık 3 bin çocuğu ulaştıklarını kaydeden Durmuş, yaz dönemi kurslarında çeşitli eğitimler verdiklerini söyledi.
Yaz döneminde öğrenci bulmakta zorlandıklarını velilierden çocuklarını göndermelerini istediklerini fiade eden Arzuhan Durmuş şunları söyledi; “Yaz kurslarında çocukların eğitimine sosyal ve kültürel etkinlikler katkı sağlamayı hedefliyoruz. Yaz kurslarımız ücretsizdir. Öğrenciler sanat, oyun ve gezi gibi faaliyetlerle yaz ayını en iyi şekilde değerlendirmiş olacak. Bu yıl eğitim programımızda Zaman Makinesi, Oyun Balonu gibi etkinlik saatlerinin dışında resim, müzik gibi aktiviteler yer alıyor. Kursların ilk etabı 30 Temmuz'da tamamlanacak. kurs süresince bize destek olacak gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz. Kış aylarındaki eğitimlerde üniversite öğrencilerinin kentte olması nedeniyle gönüllü eğitmen bulmakta zorlanmıyoruz. Yaz döneminde de öğrenciler aileleri ile birlikte tatil bölgerine gittiği için sıkıntı yaşıyoruz. Ailelerden çocuklarını göndermelerini istiyoruz”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com