Yaz Kur’an Kursları 18 Haziran’da Başlıyor

Yaz Kur’an Kursları 18 Haziran’da Başlıyor
Yaz Kur’an Kursları, 18 Haziran’da ders başı yapıyor

SAKARYA - Yaz Kur’an Kursları, 18 Haziran’da ders başı yapıyor. Hafta için her gün her yaştan öğrencinin katılabileceği ve günde 3 saat eğitim yapılacak kurslarda, Kur’an-ı Kerim, ibadet, siyer ve ahlak gibi dinî içerikli derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler de gerçekleştirilecek. Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli kitapların bu sene de ücretsiz olacağını bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz kurslarına katılacak öğrencilere dağıtılmak üzere çeşitli kitapların hazırlandığını belirten İl Müftüsü İlyas Serenli, “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz olarak öğrencilere ulaştırılacak kitaplar arasında “Elif-Bâ”, “Dinimizi Öğreniyorum” serisi ve “İnteraktif CD destekli Tecvidli Kur’an-ı Kerim Elif-Bâ”sı da yer alıyor” dedi.

Yaz Kur’an kurslarında engelli öğrencilerin de unutulmadığını kaydeden Serenli, “Bir cami veya Kur’an kursumuz, engelli öğrencilere göre dizayn edilecek. Engelli öğrencilere ders verecek görevliler de yaz Kur’an kursları öncesi bu amaçla düzenlenmiş hizmet içi eğitim kursuna katılanlardan veya Braille alfabesini okumayı ve işaret dilini kullanmayı bilen öğreticilerden seçilecek” dedi.

Yaz kurslarında Kur’an-ı Kerim ve dinî bilgiler dışında Kur’an kurslarını tanıtmak, Kur’an öğretimini yaygınlaştırmak ve verimliliği artırmak amacıyla eğitsel, dinî, sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenleneceğini aktaran Serenli, kurs dışında yapılacak faaliyetler için ilgili müftünün teklifi ve mülki amirin onayının yeterli olacağını belirtti.

Müftü Serenli, “Diyanet İşleri Başkanlığımız, yaz kurslarına katılan çocukların çeşitli eğlencelerle, güzel vakit geçirerek tatil havasında Kur’an öğrenmelerini sağlamak, sporu sevdirmek ve boş vakitlerini spor yaparak değerlendirmelerini sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bir de protokol imzalamıştı. 07-18 yaş aralığındaki öğrencileri kapsayacak etkinliklerde çocuklara basketbol, güreş, masa tenisi, badminton, taekwondo, judo, wushu, karate gibi spor dalları öğretilecek. Bu kurslar, ilimizin spor imkânları ölçüsünde gerçekleştirilecek” dedi.

Yaz Kur’an kurslarında eğitimin, günlük 3 saat olacağını anlatan Serenli, “Eğitim-öğretim saatleri, mahalli şartlar, öğretici, öğrenci ve velilerin talepleri doğrultusunda Müftülüğümüz tarafından da düzenlenebilecek. Müftülüğümüz, ihtiyaç olması halinde, aynı kurs ve camide farklı saatlerde (sabah-öğleden sonra) kurs düzenleyebilecek” dedi.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com