Yaz Kur'an Kursları başladı

Yaz Kur'an Kursları başladı
Kütahya Müftülüğü tarafından il genelinde düzenlenen 'Yaz Kur'an Kursları' başladı.

Kütahya Müftülüğü tarafından il genelinde düzenlenen 'Yaz Kur'an Kursları' başladı.
Kursların başlaması nedeniyle Bölcek Kur'an Kursu'nda gerçekleştirilen törene İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü, Çevre ve Orman İl Müdürü Mehmet Kuşçu, Bayındırlık ve İskan Müdürü Vahit Okumuşer, Orman Bölge Müdürü Cumali Akın, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nihat Delen, İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Şube Müdür Vekili Murat Koyak, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
Müftüsü Mustafa Üskülüplü, törende yaptığı konuşmada, '2 ay sürecek olan eğitim-öğretimde öğrencilere Kur'an-ı Kerim ve meali, itikat, ibadet, siyer ve ahlak dersleri verilecek. Bu kurslara katılmakla güzel Dinimiz İslam hakkında bilgi sahibi olacak, kutsal Kitabımız Kur'an-ı Kerim'i okumayı öğrenecek ve onu anlama yolunda kutlu bir gayret sarf ederek tatilinizi en güzel şekilde değerlendirmiş olacaksınız. Bu kararınızdan dolayı başta siz değerli öğrencilerimizi ve ailelerinizi yürekten tebrik ediyorum.
Yaz Kur'an kurslarımızda hayat boyu ihtiyacınız olacak bilgileri elde edecek, bilgilerinize yeni bilgiler ekleyecek, güzel dostluklar kuracak, sevgi, kardeşlik, paylaşma ve yardımlaşma gibi önemli değerleri kazanacaksınız. Temenni ediyorum ki bu süreci hayatınız boyunca unutamayacağınız güzel hatıralarla en güzel şekilde tamamlayacaksınız.
Görevinizin her aşamasında olduğu gibi geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetiştirilmesi noktasında da üzerinize düşeni en güzel şekilde yerine getireceğinize olan inancım tamdır. Bu görev, samimiyet, fedakarlık ve ciddiyetle yerine getirilecek kutsal bir görevdir. Görevlilerimizin öğrenci merkezli ve temeli sevgi olan bir din eğitimini esas alıp yeniliğe ve gelişmeye açık, bilgi birikiminizi sürekli artırarak ve hepsinden önemlisi de davranışlarınızla örnek olarak bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyorum. Böylece yavrularımızın geleceğe hazırlanmasında toplumsal barışa, milli birlik ve bütünlüğümüze çok önemli bir katkıda bulunmuş olacaksınız.
Bütün bu duygu ve düşüncelerle Yaz Kur'an kurslarımıza katılan öğrencilerimizi, bu hizmeti fedakarca yerine getiren görevlilerimizi ve bu hizmetin her kademesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu kurs döneminin başarılı ve verimli bir şekilde neticelenmesi temennisiyle hepinize teşekkür ediyorum' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com