Yaz Kur’An Kurslarına Yoğun İlgi

Yaz Kur’An Kurslarına Yoğun İlgi
Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde okulların tatile girmesiyle birlikte İlçe Müftülüğü bünyesinde açılan yaz Kur’an kurslarına ilgi büyük oldu.

DİYARBAKIR - DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde okulların tatile girmesiyle birlikte İlçe Müftülüğü bünyesinde açılan yaz Kur’an kurslarına ilgi büyük oldu.

Kur’an eğitiminde yaş sınırlamasının kalkmasıyla birlikte her yaştan kız ve erkek çocuklar, Ergani Müftülüğü bünyesinde açılan yaz Kur’an kurslarına akın etti.

Kurslarda öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı’nca hazırlanan yaz kursları müfredatına göre eğitim veriliyor. Yaz Kur’an kurslarıyla ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Adem Bebek, “Yaz Kur’an kursları, çocuklarımızın ve gençlerimizin hem tatil yapmalarına hem de dini inanç ve ibadet esaslarının yanında ahlaki prensipleri kavrayıp yaşamalarına fırsat veren kurslardır. Üçer haftalık üç kur halinde toplam dokuz hafta sürede uygulanacak programın sonunda toplamda 135 saatlik bir dini eğitim verilmiş olacaktır.

Bu da bir öğrencinin bir eğitim-öğretim döneminde aldığı din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin 3-4 katına tekabül etmektedir. Yaz Kur’an kursları, geleceğimizin erdemli toplumunu oluşturmada ve gençlerimizi yanlış alışkanlıklardan korumada faydası yadsınamayan bir öneme sahiptir. Artık hiçbir çocuğumuza camiye veya kursa geldiğinde yaşı ve eğitim durumu sorulmayacak, her yaş ve eğitim seviyesinden öğrenci kabul edilebilecektir. Bu nedenle bütün çocuklarımızı ve gençlerimizi kendilerine en yakın cami veya Kur’an kursuna bekliyoruz. Anne ve babaların da bu konuda üzerlerine düşen sorumluluğu bizimle paylaşmalarını talep ediyoruz.

Bu vesileyle gerçekleşecek kurslar, çocuklarımızın Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okuma ile birlikte bazı sure ve ayetleri mealleriyle birlikte öğrenmelerine, dinimizin inanç, ibadet ve ahlak esasları ile Peygamberimizin hayatını genel manada öğrenmelerine, değişik sportif ve kültürel etkinliklerle kurslarda geçirdikleri zamanları neşeli ve kaliteli bir şekilde yaşamalarına, güzel dostluk ve arkadaşlıklar edinmelerine imkan verecek şekilde gerçekleşecektir.

Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız, bu kurslara katılan öğrencilerimize verilmek üzere her birisi üç adet kitaptan oluşan 7 bin takım ‘Dinimizi Öğreniyoruz’ ders kitabı seti, yanında enteraktif CD ile birlikte 5 bin adet Kur’an alfabesi, 2 bin adet Kur’an-ı Kerim’i Müftülüğümüze göndermiş ve bu kitaplar öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Ayrıca ilçe imkanları çerçevesinde sportif etkinliklere de yer verilerek, çocuklarımızın ve gençlerimizin bu kurslara istek ve heyecanla katılımları sağlanacaktır. Bu vesileyle yaz Kur’an kurslarının verimli geçmesini ve öğrencilerimizin başarılı olmalarını diler, ilgi gösteren anne ve babalara da teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com