Yaz spor okulu kurslarına büyük ilgi

Yaz spor okulu kurslarına büyük ilgi
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, yaz tatiline giren öğrenciler için açılan Yaz Spor Okulu kurslarına büyük ilgi gösterildiği bildirildi.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, yaz tatiline giren öğrenciler için açılan Yaz Spor Okulu kurslarına büyük ilgi gösterildiği bildirildi.
Gediz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Demir, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezince ortaklaşa açılan ücretsiz Yaz Spor Okulu kurslarının başladığını, kayıtların da bir taraftan devam ettiğini söyledi.
Atletizm, Badminton, Masa Tenisi, Voleybol, Mini Voleybol, Futbol ve Tekvando branşlarında Yaz Spor Okulları açıldığını belirten Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Demir, 'Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Mehmet Canata ile yaptığımız görüşmeler sonucu ortaklaşa bir program oluşturduk. Program gereği eğitimcilerin ücretlerini Halk Eğitim Merkezi karşılayacak. Spor tesislerini ise Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü temin edecek. Şu ana kadar bahsedilen branşlara ilginin yüksek olması bizleri sevindirmiştir.
Öğrenciler ve velilerin daha rahat bir şekilde programlara katılabilmesi amacıyla çalışmalarımızın hafta içi saat 13.00'dan sonra olmasına özen gösterdik.
Tatilde dinlenme zamanlarının değerlendirilmesi ve diğer ihtiyaçların giderilmesi için tüm programları bu saate aldık. Ücretsiz açılan yaz spor okulu kurslarımıza 6-16 yaş arası bütün çocuk ve gençlerimizin katılmasını bekliyoruz. Bu yaz spor okullarının açılmasında büyük katkı sağlayan Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Canata ve idarecilerine, kurslarımızda eğitmenlik yapan beden eğitimi öğretmenlerine teşekkür ederim' dedi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Canata ise, 'Okulların kapanmasıyla birlikte öğrencilerimizin boş zamanlarını değerlendirmeleri için çok güzel bir fırsat oluşturan yaz spor okulları onların sosyalleşmesine, kendilerine öz güven gelmesine ve fiziksel kazanımlar elde etmelerine imkan sağlamaktadır. Bizde bu kazanımların sağlanması için her türlü çalışmayı yaptık. Çünkü genç ve çocuklara yapılan yatırımın en güzel yatırım olduğunu düşünüyoruz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com