Yaz Spor Okulunda Boksa Büyük İlgi

Yaz Spor Okulunda Boksa Büyük İlgi
Malatya Gençlik ve Spor Müdürlüğünün açtığı yaz spor okullarının boks branşında 50 çocuk eğitim alıyor.

Malatya Gençlik ve Spor Müdürlüğünün açtığı yaz spor okullarının boks branşında 50 çocuk eğitim alıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Boks Antrenörü ve Turgut Özal Boks Kulübü Başkanı Aziz Bayduz, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, il müdürlüğü tarafından organize edilen yaz okulu dolayısıyla boks branşına yoğun ilgi olduğunu söyledi.

50 çocuğun yaz okuluna kayıt yaptırdığını kaydeden Bayduz, bu çocukları Turgut Özal Kamp Eğitim Merkezi'ndeki boks antrenman salonunda çalıştırdıklarını dile getirdi.

Uzun yıllardan sonra ilk kez boks dalının bu kadar ilgi gördüğünü anlatan Bayduz, "12-15 yaş grubunda 50 resmi kayıtlı sporcu bulunmaktadır. Bu çocuklardan yetenekli olanları okullar açıldığında müsabık sınıfına alarak yetiştireceğiz. Diğer sporcular da sadece yaz aylarında tekrar kaldıkları yerden devam edecekler" dedi.

Bayanların da boksa ilgisinin arttığını belirten Aziz Bayduz, "Bayanlarda minik, yıldız ve genç kategorilerinde de boksa büyük ilgi var. Yetenekli olanları yaz bitiminde Türkiye şampiyonalarında dövüştürmek üzere yetiştireceğiz" diye konuştu.

Ramazan ayında da salonu açık tutacaklarını dile getiren Bayduz, ara verdikleri takdirde, sporcuların tekrar toparlanmasının zor olacağını, bu ay içerisinde de salı ve perşembe günleri 17. 00-19. 00, cumartesi ve pazar günleri de 12. 00-14. 00 saatlerinde çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

Bayduz, sporcuların malzeme sıkıntısı çektiğine değinerek, "Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Malatya Belediyesinden destek bekliyoruz" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com