Yaz tatilini okulda kitap okuyarak geçiriyorlar

Yaz tatilini okulda kitap okuyarak geçiriyorlar
SİMAV'DA, ÖĞRENCİLERİNİN OKUMA ALIŞKANLIĞINI GELİŞTİRMEK İSTEYEN OKUL MÜDÜRÜ YAZ TATİLİ YAPMAYARAK, 60 ÖĞRENCİNİN HAFTANIN 5 GÜNÜ İKİŞER SAAT KİTAP OKUMASINI SAĞLIYOR

SİMAV'DA, ÖĞRENCİLERİNİN OKUMA ALIŞKANLIĞINI GELİŞTİRMEK İSTEYEN OKUL MÜDÜRÜ YAZ TATİLİ YAPMAYARAK, 60 ÖĞRENCİNİN HAFTANIN 5 GÜNÜ İKİŞER SAAT KİKütahya'nın Simav ilçesinde, öğrencilerinin okuma alışkanlığını pekiştirmek isteyen ilköğretim okulu müdürü, yaz tatili yapmayarak, öğrencilerinin hafta içi her gün okulda kitap okuyup test çözmesini sağlıyor.
Edinilen bilgiye göre, Çitgöl beldesindeki ilköğretim okulunun müdürü Eray Adıgüzel, verdikleri eğitimin kalitesini ve öğrencilerin okuma alışkanlığını artırma, onları yeni ders yılına hazırlama amacıyla çeşitli sınıflardan öğrencileri, ''yaz tatilini okulda kitap okuyarak geçirme'' konusunda teşvik etti.
Hafta içi her gün sabah 4 kilometre uzaklıktaki evinden gelerek okulu açan Adıgüzel, bahçede toplanan 60 öğrencinin iki saat süresince kitap okumasını ve test çözmesine öncülük ediyor.
Adıgüzel, gazetecilere yaptığı açıklamada, mesleğini severek yaptığını ve tek amacının, öğrencilerinin başarılı birer öğrenci olarak diplomalarını almalarını sağlamak olduğunu söyledi.
Bunun için her gün evinden 4 kilometre uzaklıktaki 24 derslikli okula aracıyla gidip geldiğini ifade eden Adıgüzel, başlattığı uygulama sonunda öğrencilerinin eğitim kalitesinin giderek artmasından büyük keyif aldığını bildirdi.
Adıgüzel, öğrencilerin tatil kitapları okumasının yanı sıra çeşitli derslere ait testleri de çözdüğünü dile getirdi.
Çitgöl Belediye Başkanı Recep Yalçın ise meslektaşları tatildeyken fedakarlık yapan Adıgüzel'in davranışını takdirle karşıladıklarını anlatarak, ''Müdürümüzün gösterdiği özveri, her türlü takdirin üzerinde. Kendisini ailesiyle birlikte belediyemize ait Çitgöl Kaplıcaları'nda istediği kadar olmak kaydıyla kaplıca tatiliyle ödüllendirmeyi düşünüyorum'' dedi.


TAP OKUMASINI SAĞLIYOR

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com