Yazıcı'dan yalanlama geldi

Yazıcı'dan yalanlama geldi
İbrahim yazıcı kulubün resmi internet sitesinden açıklamalarda bulundu.

Bursaspor'un Başkanı İbrahim Yazıcı, bazı basın organlarında çıkan haberler ile ilgili kulübün resmi web sitesinden bir açıklama yaptı. İnternet sitesinde yaptığı açıklamada Başkan Yazıcı,"Üç yıldır karanlık köşelerinde sus pus oturanlar, 12 haftalık performansı, sanki tarihin en başarısız sezonu yaşanıyormuş hissi yaratmak suretiyle yerden yere vuruyorlar" dedi. Yazıcı, şöyle devam etti: "Yönetimimizi ve teknik direktörümüzü 'şampiyonluğun arkasına yaslanmakla' suçlayanlar, sırtlarını 12 haftada aldığımız 4 yenilgiye dayayıp, yazdıkları felaket senaryolarında rol alacak taraftar sayısını artırmaya, ortamı germeye ve camiayı istikrarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Krizden beslenenler, üç yıldır bir avuç su içemedikleri kaos musluğuna ağızlarını dayamışlar,

susuzluklarını gidermek için gün sayıyorlar. Ne yazık ki şu dönem, onların hastalıklı fikirlerini yaymaya çalışmaları için elverişli bir dönem. Aynen 2010'dan önce yıllar yılı yapılanlar gibi. Onlara bu fırsatı vermemek için hiç yenilmemek, hatta hiç puan kaybetmemek gerekiyor, ki bunu dünya üzerinde başarabilecek ne bir başkan, ne bir yönetici, ne de bir teknik adam vardır. Bu hastalıklı fikirlerin kamuoyuna bulaşmaması için bir tek şeye ihtiyaç vardır, o da sağduyusuna daima güvendiğimiz taraftarımızın ve bu kentin okur yazar insanlarının neredeyse yarım asır boyunca bu topraklarda benzer oyunları sahneye koymak isteyenlere itibar etmemesi ve onların tezgahına düşmemesi."

KİŞİSEL HESAPLAR

Eleştiri ile yargısız infaz arasındaki farkı bilecek yaşta ve olgunlukta olduğunu da kaydeden Başkan yazıcı, "Özellikle medyadaki yazar ve yorumculardan hangileri Bursaspor'la ilgili kaygı duyuyor, hangilerinin kişisel beklentileri ve hesapları var, bunların da farkındayız. Düşüncelerini özgürce ifade edenler ve yapıcı eleştiriyle yön göstermeye çalışanların sayısının, ne yazık ki güdümlü, maksatlı ve kompleksli olanların sayısından çok az olması, Bursa ve Bursasporumuz adına maalesef son derece üzücü ve kaygı vericidir.

Birlikte son derece uyumlu, mutlu ve karşılıklı güvene dayalı bir şekilde çalıştığımız Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam'ın, sadece şampiyon olduğumuz sezon değil, Bursaspor'da görev aldığı tüm süre boyunca, hiçbir teknik adama nasip olmayan bir başarı grafiği çizmesi ve 98 maçlık istatistiğine bakıldığında harika bir performans ortaya koyması, onunla daha uzun yıllar birlikte olmak için yeter de artar bir durumdur. Bursaspor'da çalışıp da, bir maç bile kazanamadan ayrılan hocaları da asla unutmadığımızın bilinmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Yazıcı, "Ne yönetim olarak biz, ne de hocamız, asla 2010'daki tarihi şampiyonluğun arkasına sığındık ve onu bir koz ve eleştirilemez kuralı olarak benimsedik. Aksine, o şampiyonluk sorumluluğumuzu kat be kat artırmış olduğu için görevimiz başında ve daha dikkatliyiz. Ancak bizim gibi düşünmeyen ve aynı hassasiyete sahip olmadan ölçüsüz ve insafsızca yorum ve yaklaşımda bulunanlara da şunu söylemek istiyoruz. Şampiyonluk bir unvandır, sopa değil. Ben, yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber kulübümün başındayım. Bursaspor'umuzun önü açıktır. Bundan kimsenin kuşku ve şüphesi olmasın, taraftarımız her zaman olduğu gibi bize güvensin" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com