Yazıcıoğlu'nun oğlundan ilginç iddia

Yazıcıoğlu'nun oğlundan ilginç iddia
'Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili görüntülere ulaştık'

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili oğlu Furkan Yazıcıoğlu'ndan ilginç bir açıklama geldi. BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Furkan, “Hava Kuvvetleri radarından çıkan görüntülere ulaştık. Helikopterin düştüğü bölgeye olaydan 160 dakika sonra iki helikopter iniyor” dedi.

Üzerinden 4 yıl geçen kazayla ilgili suikast haberleri ve konuyla ilgili devam eden davada yeni gelişme Furkan Yazıcıoğlu'nun iddiaları oldu. “Olayla ilgili ifade veren gizli tanık çok ciddi problemler yaşıyor. O dönem asker olan gizli tanık, mesleği elinden alınarak emekli edildi. Onun vasıtasıyla elimize ulaşan radar görüntülerini Cumhurbaşkanı Gül ve savcıyla paylaştık. Hava Kuvvetleri radar modülünden çok farklı yöntemlerle çıkarılan görüntüleri izledik. Radar görüntülerinde enkaz bölgesine olaydan 160 dakika sonra 2 helikopterin indiği görülüyor.” diyen oğul Yazıcıoğlu konuyla ilgili Başbakan ve Cumhurbaşkanı'yla görüşmeye çalıştığını ifade etti.

Arama kurtarmada ihmal ve zafiyet olduğunu söyleyen Yazıcıoğlu; "Olay çok ciddi ve farklı yerlere gidiyor. Sulandırma operasyonu yapılmak isteniyor. Yazıcıoğlu ailesi olarak kamuoyundan ricamız; aile ve BBP dışında yapılan hiçbir açıklama, görüntü, söylentiye itibar edilmesin. Fotomontaj görüntülerle davanın seyri oyalanıyor.”  dedi.

Başbakan Erdoğan'ın söz verdiğini ama hala görüşemediğini söyleyen Furkan Yazıcıoğlu; "“Cumhurbaşkanı Gül’le 1.5 yıl önce görüştük. Elimize ulaşan radar görüntülerini takdim ettik. Başbakan’la Meclis’te görüşmüştük. Erdoğan, benimle özel olarak görüşeceğini söyledi ama 1 yıldır ilerleme kaydedemedik. Başbakanlık Araştırma Komisyonu‘ndan 3.5 yıldır bize ulaşan bir rapor yok. Sayın Gül, çok ilgilendi.” dedi.  

NE OLMUŞTU?

Muhsin Yazıcıoğlu’nu taşıyan helikopter 25 Mart 2009 tarihinde saat 14.37’de Kahramanmaraş mitinginden Yozgat Yerköy mitingine hareket etmek için havalandı. Yazıcıoğlu’nun da aralarında bulunduğu 6 kişinin yer aldığı helikopter bilinmeyen bir nedenle saat 15.03’te Sisne ve Kızılöz Köyleri arasındaki Keş Dağı Kuru Dere Kanlıçukur mevkine düştü. Otopsi raporunda Yazıcıoğlu’nun düşme anında sonra 1 saat daha hayatta kaldığı belirtildi. Yazıcıoğlu ve helikopterde bulunanların naaşına kazadan ancak 48 saat sonra ulaşılabildi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com