Yediemin Deposunda çürümeye terk edilen servet

Yediemin Deposunda çürümeye terk edilen servet
Sandıklı'da, çeşitli nedenlerden dolayı yediemin deposu garajına çekilen 500 üzerinde motosiklet ile 100 üzerinde çalıntı veya icra takibine takılan araçlar, kışın yağmur yazın ise kavurucu sıcak altında çürümeye terk edildi.

Sandıklı'da, çeşitli nedenlerden dolayı yediemin deposu garajına çekilen 500 üzerinde motosiklet ile 100 üzerinde çalıntı veya icra takibine takılan araçlar, kışın yağmur yazın ise kavurucu sıcak altında çürümeye terk edildi. Yediemin deposu garajında özellikle motosiklet sahiplerinin trafik ekipleri tarafından yakalanan araçlarını yüksek ceza nedeniyle tekrar teslim almamaları ve ağır işleyen yargı sistemi nedeniyle yaşanan adli süreçte yediemin deposuna sağlam giren araçlar
hurdaya dönüyor. Ödenmemiş vergi borçları nedeniyle resmi kurumlarla kişiler arasındaki alacağın tahsil edilmemesi nedeniyle icra müdürlükleri ve vergi daireleri tarafından araçlara konulan haciz kararlarındaki artış ürkütürken bu artış yediemin deposu garajının doluluğuna neden oluyor. Sandıklı'da, 'yakalamalı, rehinli ve hacizli' araç sayısı yüzleri bulurken yediemin deposunun garajı doldu taştı. Dört aylık yasal bekleme süresi dolduktan sonra milli emlağa devredilen araçlar açık otoparkta bekliyor.
Yetkililer, bu araçların ihale yolu ile satılması gerektiğini ancak milli emlağın otoparkı olmadığından bu araçların otopark borçlarının kendi değerlerini geçtiğini belirterek, "bu durum ihale satışında sorun yaratıyor. Bu araçların vergi borcu olması nedeniyle yazışmalar uzun sürüyor. Bu araçları ihaleye çıkarmak zorlaşıyor. Yediemin otoparkında yıllardır bekleyen araçlar bulunuyor" dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com